Տաշքենդում կասեցրել են ահաբեկչական խոշոր խմբավորման գործունեությունը
Ուզբեկստանի իրավապահները չորեքշաբթի 21 քաղաքացու են ձերբակալել՝ «Քադիբա Թաուհիդ վալ-Ջիհադ» (Ռուսաստանում արգելված) ահաբեկչական կառույցին անդամակցելու կասկածանքով, հայտնում  են մայրաքաղաք Տաշքենդի ՆԳ ԳՎ-ից:
Ըստ գերատեսչության՝ ձերբակալվածները հայտնվել են մայրաքաղաքի բնակչի գաղափարախոսության տակ, որն այս պահին Սիրիայում գործող տարբեր խմբավորումներում գործունեություն է ծավալում:
«Նրանք նախատեսում էին ցուցադրել նրան ֆինանսական օգնություն, մեկնել այնտեղ եվ համալրել խմբավորման շարքերը», - նշվում է հաղորդագրության մեջ:

В Ташкенте пресекли деятельность крупной террористической группы
Правоохранительные органы Узбекистана в среду задержали 21 жителя страны по подозрению в участии в террористическом сообществе "Катиба Таухид валь- Джихад" (запрещенное в России), сообщила пресс-служба ГУВД Ташкента.
По данным ведомства, задержанные попали под идеологическое влияние уроженца Ташкента, гражданина Узбекистана, в настоящее время осуществляющего деятельность в рядах группировки в Сирии.
"Они планировали оказать ему финансовую помощь, отправиться туда и вступить в ряды группировки", - отмечается в сообщении.