ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը Արցախի Վերածննդի օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Բակո Սահակյանին
20/02/2020 13:00
ՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը Արցախի Վերածննդի օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանին։
Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի անունից թույլ տվեք ջերմորեն շնորհավորել Ձեզ Արցախի Վերածննդի օրվա կապակցությամբ:
Այս օրը խիստ խորհրդանշական է Հայաստանի Հանրապետության նորագույն պատմության և համայն հայության համար, քանզի այն հանդիսացավ համազգային զարթոնքի հիմք և ազգային ինքնության գիտակցման նորացված ալիքի մեկնարկ: Այդ ալիքը հետզհետե թափ առնելով և հզորանալով՝ հանգեցրեց Արցախյան գոյապայքարում հայկական մեծ հաղթանակի, որի արդյունքում ձևավորվեց ժողովրդավարական և ինքնիշխան Արցախի Հանրապետությունը:
Կարևորելով օրվա խորհուրդը՝ մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և Արցախի հայությանը ու մաղթում խաղաղություն, ամուր սահմաններ, ոգու ամրություն և նորանոր հաջողություններ Արցախի Հանրապետությունում ժողովրդավարության և իրավունքի գերակայության ամրապնդման գործում»,-նշված է շնորհավորական ուղերձում։

Председатель Конституционного суда Грайр Товмасян поздравил Бако Саакяна по случаю Дня возрождения Арцаха
20/02/2020 16:44
Председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян направил послание президенту Республики Арцаха Бако Саакяну по случаю Дня возрождения Арцаха.
«Уважаемый, господин Саакян,
Позвольте от имени Конституционного суда Республики Армения поздравить Вас по случаю Дня возрождения Арцаха.
Этот день строго символичен для новейшей истории Республики Армения и всего армянства, поскольку он стал основной для всенародного пробуждения и стартом обновленной волны осознания национальной идентичности. Данная волна постепенно, набирая обороты и усиливаясь, привела к большой армянской победе в Арцахской борьбе за существование, в результате чего сформировалась демократическая и независимая Республика Арцах.
Подчеркивая важность символа дня, вновь поздравляю Вас и армян Арцаха, желаю мира, нерушимости границ, крепости духа и новых успехов в деле укрепления демократии и верховенства права в Республике Арцах», - говорится в послании председателя Конституционного суда Армении.