Իրանից ժամանող ուղևորների հսկողությունը ուժեղացվել է. Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածության դեպք չի գրանցվել
21/02/2020 15:33
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը հետևում է նոր կորոնավիրուսի բռնկումների դեպքերին և տարածվածությանն ամբողջ աշխարհում, այդ թվում հարևան Իրանում:
Նախարարությունը տեղյակ է նաև Իրանից դեպի Հայաստան ուղևորահոսքի առանձնահատկություններին` ներառյալ մոտ ժամանակներս սպասվող Նովրուզը: Որպես հավելյալ հակահամաճարակային միջոցառումներ` ուժեղացվել են Մեղրիի սահմանային անցակետով անցնող, ինչպես նաև Իրանից Հայաստան օդանավով ժամանող ուղևորների հսկողությունը: Կասկածելի բոլոր դեպքերում կատարվում է նաև հսկողություն Հայաստանի ամբողջ տարածքում:
Մինչ օրս նոր կորոնավիրուսով վարակվածության դեպք Հայաստանում չի գրանցվել: Նախարարությունից կոչ են անում հետևել առողջապահության նախարարության պաշտոնական լրահոսին և առաջնորդվել դրանով:

No cases of coronavirus (COVID 19) registered in Armenia so far, control of passengers from Iran strengthened
21/02/2020 15:53
Armenia’s Health Ministry follows the cases of coronavirus and its spread in the world and in neighbor Iran in particular.
In the statement released today the ministry reported that it is aware of the upcoming flow of Iranians to Armenia due to expected Novruz.
As additional anti-epidemic event the control in Meghri border checkpoint has been strengthened as well as the control of the passengers arriving in Armenia from Iran on plane.