Դավիթ Տոնոյանը ՌՈ-ից պահանջել է կտրուկ բարձրացնել օպերատիվ հետախուզական աշխատանքների որակը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դ. Տոնոյանը այսօր խորհրդակցություն է անցկացրել ռազմական ոստիկանությունում, որի ընթացքում քննարկվել է զինվորական ծառայության ընթացքում մահվան ելքով դեպքերի, դրանց կանխարգելման, առկա օպերատիվ իրավիճակի, ՌՈ աշխատանքին առնչվող և այլ հարցեր: Հանդիպման սկզբում Դ. Տոնոյանը հրաժեշտ է տվել ռազմական ոստիկանության նախկին պետ, գեներալ-մայոր Արթուր Բաղդասարյանին, որից հետո կայացրել է մի քանի կադրային որոշումներ: Պաշտոններից ազատվել են մի քանի բաժնի պետեր:
Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ՌՈ պետի օպերատիվ գծով տեղակալ, գնդապետ Ալեքսանդր Թելմանի Աղաջանյանին, հանձնարարել է ժամանակավոր կատարել ՌՈ պետի պաշտոնական պարտականությունները:
Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ՌՈ անձնակազմին և գնդապետ Ալեքսանդր Աղաջանյանին տվել է խիստ ցուցումներ: Մասնավորապես նախարարը շեշտել է կարգապահության ամրապնդման հարցի խիստ կարևորությունը և պահանջել է կտրուկ բարձրացնել օպերատիվ հետախուզական աշխատանքների որակը:

Давид Тоноян потребовал повысить качество оперативных разведывательных работ
Министр обороны Армении Давид Тоноян провел сегодня совещание в Военной полиции, в ходе которого обсуждались случаи со смертельным исходом во время военной службы, их предотвращение, существующую оперативную ситуацию и другие вопросы, касающиеся деятельности Военной полиции. Вначале встречи Давид Тоноян попрощался с бывшим начальником Военной полиции, генерал-майором Артуром Багдасаряном, после чего принял ряд кадровых решений. Несколько начальников отделов отстранены от должности.
Министр обороны Давид Тоноян поручил заместителю начальника Военной полиции по оперативной линии, полковнику Александру Агаджаняну временно исполнять официальные обязанности начальника Военной полиции.
Министр обороны дал строгие указания персоналу Военной полиции и полковнику Александру Агаджаняну. В частности, Давид Тоноян отметил крайнюю важность вопроса укрепления дисциплины и потребовал резко повысить качество оперативных разведывательных работ.