Իրանում ութ մարդ է ձերբակալվել ընտրություններում ձայներ վաճառելու համար
Առնվազն ութ մարդ է ձերբակալվել Իրանի հարավ-արևմուտքում ձայներ գնելու կամ վաճառելու փորձ կատարելու համար՝ երկրի Մեջլիսի (միապալատ խորհրդարան) ընտրություններում: Այս մասին ուրբաթ հայտարարել է Շուշ շրջանի գլխավոր դատախազ Մոստաֆա Նազարին:
«Ձայներ գնելու կամ վաճառելու փորձ կատարելու համար ութ անձ է ձերբակալվել Շուշ շրջանի ոստիկանության կողմից», - մեջբերում է նրա խոսքերը IRNA- ն:
Իրանում ուրբաթ օրն անցկացվել են Մեջլիսի ընտրություններ: Ըստ ընտրությունների անցկացման շտաբի՝ 7148 մարդ պայքարել է օրենսդիր մարմնում 290 տեղի համար:

В Иране за продажу голосов на выборах задержали восемь человек
Не менее восьми человек задержаны за попытку купить или продать голоса на юго-западе Ирана на выборах в Меджлис (однопалатный парламент) страны. Об этом в пятницу сообщил генеральный прокурор округа Шуш Мостафа Назари.
"Восемь человек были задержаны полицией округа Шуш в связи с попыткой купить или продать голоса, - цитирует его агентство IRNA. - Призываю людей сообщать о нарушениях на выборах в случае, если вы стали их свидетелями".
Голосование на выборах в Меджлис проходит в Иране в пятницу.
Согласно информации штаба по проведению выборов, 7148 человек претендуют на 290 мест в законодательном органе. В Иране насчитывается около 57 млн граждан, обладающих правом голоса.