ՀՀ նախկին վարչապետներն անձնական երաշխավորություն կներկայացնեն Ռոբերտ Քոչարյանի համար
Հայաստանի Հանրապետության նախկին վարչապետներ Վազգեն Մանուկյանը, Խոսրով Հարությունյանը, Կարեն Կարապետյանն, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետության նախկին վարչապետ Անուշավան Դանիելյանը պատրաստվում են ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքն իրենց անձնական երաշխավորությամբ փոխարինելու առաջարկ ներկայացնել դատարանին։
Ռոբերտ Քոչարյանի Փաստաբանական թիմը պատրաստում է անհրաժեշտ փաստաթղթերը, որպեսզի դատական առաջիկա նիստերից մեկի ընթացքում ներկայացնի համապատասխան միջնորդությունը։
Հիշեցնենք, որ 2018 թվականի մայիսին դատավոր Դավիթ Գրիգորյանը՝ Արցախի ներկա և նախկին նախագահներ Բակո Սահակյանի և Արկադի Ղուկասյանի անձնական երաշխավորությամբ ազատ էր արձակել Ռոբերտ Քոչարյանին։ Սակայն հունիսի 25-ին Վերաքննիչ դատարանի դատավոր Արմեն Դանիելյանը բեկանել էր այդ որոշումը և կալանքի տակ վերադարձրել Ռ․ Քոչարյանին։

Премьер-министры Армении поручаться за второго президента Роберта Кочаряна
Бывшие премьер-министры Армении Вазген Манукян, Хосров Арутюнян, Карен Карапетян, а также бывший премьер Республики Арцах Анушаван Даниелян намерены обратиться в суд с ходатайством о личном поручительстве для освобождения второго президента Армении Роберта Кочаряна из-под ареста.
Команда адвокатов Роберта Кочаряна готовит необходимые документы, чтобы на одном из предстоящих судебных заседаний представить соответствующее ходатайство.
Напомним, в мае 2018 года судья Давид Григорян освободил второго президента Армении Роберта Кочаряна под личное поручительство нынешнего и бывшего президентов Республики Арцах – Бако Саакяна и Аркадия Гукасяна. Однако 25 июня Армен Даниелян отменил решения судьи общей юрисдикции Еревана Давида Григоряна об освобождении Роберта Кочаряна и приостановлении производства по делу Роберта Кочаряна и других.