Հարավային Կորեայում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 763-ի
Հարավային Կորեայում գրանցվել է COVID-2019  կորոնավիրուսով վարակման 161 նոր դեպք, երկրում վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 763-ի, ևս երկու հիվանդ մահացել է, հայտնել է Կորայի Հանրապետության առողջապահության նախարարությանն առնթեր հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնների կազմակերպությունը (KCDC):
Ավելի վաղ երկրի նախագահ Մուն Չժե Ինը հայտարարել էր, որ Հարավային Կորեայում համաճարակաբանական սպառնալիքի մակարդակը երրորդ՝ «նարնջագույն» մակարդակից բարձրացվել է չորրորդ՝ «կարմիր» մակարդակի: Մահացել է 7 հիվանդ, դուրս է գրվել 18 պացիենտ, 8725 մարդկանց թեստերի արդյունքները դեռևս պարզ չեն:

В Южной Корее число зараженных коронавирусом достигло 763 человек
Южная Корея зарегистрировала 161 новый случай заражения коронавирусом COVID-2019, общее число зараженных в стране выросло до 763, еще два пациента скончались, сообщила организация Центров по контролю и профилактике заболеваний (KCDC) при министерстве здравоохранения РК.
Ранее президент страны Мун Чжэ Ин заявил, что Южная Корея подняла уровень эпидемиологической угрозы с третьего "оранжевого" до четвертого "красного" уровня. Скончались всего семь пациентов, выписаны 18 пациентов, анализы 8 725 человек еще в работе.