Հաիթիի իշխանությունները բանակի և ոստիկանության միջև բախումներից հետո չեղարկել են կառնավալը
Հաիթիի կառավարությունը հայտնել է, որ ցուցարար ոստիկանների և բանակի ստորաբաժանումների միջև տեղի ունեցած արյունալի բախումներից հետո Պորտ-օ-Պրենս քաղաքում նախատեսված կառնավալը չեղյալ է հայտարարվել՝ արյունահեղությունից խուսափելու համար:
Առնվազն մեկ զինծառայող և մեկ ոստիկան է զոհվել, ևս 9 մարդ վիրավորվել՝ Հաիթիի մայրաքաղաքի Նախագահական պալատի մերձակայքում հրաձգության արդյունքում:
Ըստ ԶԼՄ-ների տեղեկությունների, զինված առճակատումը սկսվել է Մարսովիի դաշտավայրի տարածքում գտնվող բանակի շտաբի վրա անհայտ անձանց կողմից գրոհով, եղել են շենքը հրդեհելու փորձեր: Դրանից հետո, օրվա ընթացքում, այս շրջանում քաղաքացիական և ոստիկանական համազգեստով մարդկանց և զինծառայողների միջև փոխհրաձգությունները չեն դադարել:

Власти Гаити отменили карнавал после столкновений армии и полиции
Правительство Гаити заявило, что после кровопролитных столкновений протестующих полицейских с армейскими частями отменило намеченный на воскресенье карнавал в Порт-о-Пренсе во избежание кровопролития.
По меньшей мере один солдат и один полицейский погибли, ещё 9 человек получили ранения в перестрелках в окрестностях президентского дворца в столице Гаити.
По информации СМИ, вооруженное противостояние началось с нападения неустановленных лиц на армейский штаб в районе Марсова поля, были попытки поджечь здание. После этого в течение дня в этом районе не прекращались перестрелки между людьми в гражданском и форме полиции с одной стороны и военнослужащими с другой.