«Ոչ»-ի շտաբին աջակցելու որևէ կարիք չկա, որովհետև «ոչ» քարոզչություն երկրում գոյություն չունի. Էդմոն Մարուքյան
25/02/2020 10:57
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը հերքում է մամուլում տարածված լուրերն այն մասին, որ ՀՅԴ հետ լծվել են «ոչ»-ի քարոզարշավին:
««Ոչ»-ի շտաբին աջակցելու որևէ կարիք չկա, որովհետև «ոչ» քարոզչություն երկրում գոյություն չունի», - ասաց Մարուքյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում:
Նա նշեց՝ ընտրական գործընթացը պիտի կազմակերպվի և կան հանձնաժողովներ, որտեղ պետք է մարդիկ նշանակվեն աշխատելու համար:
«ԼՀԿ-ն ասել է՝ դեմ չէ, որ իր միջոցով լիցենզիա ստացած մարդիկ գնան ու այդ օրն աշխատեն պետության համար: Դա ապաքաղաքական գործ է, նրանք քարոզիչ չեն, որ այդ օրը քարոզեն, հետևելու են արդարությանը: Իշխանական ճամբարից «հայ-հույ», խառնվել են իրար: Տպավորություն է մոտս, որ մարդիկ վախում են, որ հանձնաժողովներում գրագետ, կիրթ մարդիկ են ներգրավվում, կարո՞ղ ա ուզում եք կեղծեք հանրաքվեն՝ վախենում եք», - ասաց Մարուքյանը:

Нет никакой нужды содействовать штабу «Нет», поскольку агитация «Нет» в стране не существует – Эдмон Марукян
25/02/2020 13:08
Руководитель парламентской фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян опровергает распространенные в прессе сведения о том, что они вместе с АРФ «Дашнакцутюн» приступили к агитации «Нет».
«Нет никакой нужды содействовать штабу "Нет", поскольку агитации "Нет" в стране не существует», - заявил Эдмон Марукян в прямом эфире Facebook.
Он отметил, что избирательный процесс должен быть организован и должны быть назначены люди для работы в избирательных комиссиях.
«Партия "Светлая Армения" заявила, что не против того, чтобы получившие с ее помощью лицензию люди работали для государства. Это аполитичная работа, они не агитаторы и в этот день будут следить за справедливостью, а не заниматься агитацией. В лагере власти подняли шум, переполошились. У меня создалось впечатление, что они боятся того, что в избирательных комиссиях появятся грамотные, образованные люди. Может, хотите сфальсифицировать референдум, поэтому боитесь?» - заявил Эдмон Марукян.