Տիկին Աննա Դանիբեկյանը պիտի հաշվի առնի, որ նաև իրեն կարող են հետապնդել. Լևոն Քոչարյան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդի Լևոն Քոչարյանը դժվարանում է ասել, թե արդյոք դատավոր Աննա Դանիբեկյանը կբավարարի նախկին վարչապետների կողմից Ռոբերտ Քոչարյանի կալանքը փոխելու մասին երաշխավորությունը, եթե փաստաբանական թիմը նման միջնորդություն ներկայացնի:
Լևոն Քոչարյանը չբացառեց, որ Դանիբեկյանը կարող է աչքի առաջ ունենալ նախկին դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի օրինակը, ում լիազորությունները կասեցվել էին Բակո Սահակյանի և Արկադի Ղուկասյանի միջնորդություններն ընդունելուց հետո:
«Հիմա տիկին Աննա Դանիբեկյանը պիտի հաշվի առնի, որ նաև իրեն կարող են հետապնդել: Վստահ եմ, որ այն, ինչ արվել է Դավիթ Գրիգորյանի հանդեպ, արվել է նրա համար, որ հետագա դատավորներն իրենց աչքի առաջ ունենան այդ օրինակն ու վախենան», - լրագրողներին ասաց Լևոն Քոչարյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր ՀՀ երկրորդ նախագահի փաստաբանական թիմը միջնորդություն էր ներկայացրել դադարեցնելու Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը և կարճել քրեական գործը, որի մասով դատարանի որոշումը կհրապարակվի մարտի 3-ին:
Ավելի վաղ փաստաբանական թիմը հայտարարել էր, որ պատրաստվում է առաջիկա նիստերից մեկի ժամանակ ներկայացնել նախկին վարչապետների միջնորդությունը։ ՀՀ նախկին վարչապետներ Վազգեն Մանուկյանը, Խոսրով Հարությունյանը, Կարեն Կարապետյանը, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետության նախկին վարչապետ Անուշավան Դանիելյանը պատրաստվում են ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքն իրենց անձնական երաշխավորությամբ փոխարինելու առաջարկ ներկայացնել դատարանին:

Госпожа Анна Данибекян должна учитывать, что ее тоже могут преследовать – Левон Кочарян
Сын второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левон Кочарян затрудняется сказать, удовлетворит ли судья Анна Данибекян поручительство бывших премьер-министров об изменении меры пресечения, если адвокаты представят ходатайство.
Левон Кочарян не исключил, что Анна Данибекян может иметь перед глазами пример судьи Давида Григоряна, полномочия которого были приостановлены после удовлетворения поручительства бывшего и нынешнего президентов Республики Арцах – Бако Саакяна и Аркадия Гукасяна.
«Сейчас госпожа Анна Данибекян должна учитывать, что ее тоже могут преследовать. Уверен, что осуществленные против Давида Григоряна действия преследовали именно цель напугать судей, чтобы этот пример в дальнейшем был у них перед глазами», - сказал в беседе с журналистами Левон Кочарян.
Напомним, сегодня, 25 февраля, продолжается очередное заседание по делу о свержении конституционного строя. Роберт Кочарян, Юрий Хачатуров, Сейран Оганян и Армен Геворкян проходят обвиняемыми по выделенному в отдельное производство делу о событиях 1 марта 2008 года.
Адвокаты представили ходатайства о прекращении уголовного преследования  в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна, бывшего начальника Генштаба ВС Армении, бывшего генсека ОДКБ Юрия Хачатурова, экс-министра обороны Армении Сейрана Оганяна и бывшего вице-премьера Армен Геворкян.
Ранее команда адвокатов Роберта Кочаряна сообщила, что готовит необходимые документы, чтобы представить поручительство бывших премьеров на одном из предстоящих судебных заседаний. Бывшие премьер-министры Армении Вазген Манукян, Хосров Арутюнян, Карен Карапетян, а также бывший премьер Республики Арцах Анушаван Даниелян намерены обратиться в суд с ходатайством о личном поручительстве для освобождения второго президента Армении Роберта Кочаряна из-под ареста.