Բաքվում չորս իրանցու են հոսպիտալացրել կորոնավիրուսի կասկածանքով
Բաքվում Իրանի չորս քաղաքացու են հոսպիտալացրել կորոնավիրուսի կասկածանքով: Այդ մասին ասված է Ադրբեջանի առողջապահության նախարարության և պարտադիր բժշկական ապահովագրության պետական գործակալության համատեղ հայտարարության մեջ:
«Բաքվի կլինիկական բժշկական կենտրոնից ստացված տվյալների համաձայն, Իրանի չորս քաղաքացիներին կլինիկայի ինֆեկցիոն բաժանմունքում են տեղավորել կորոնավիրուսի կասկածանքով: 19-21 տարեկան երիտասարդները Բաքու են ժամանել մի քանի օր առաջ: Նրանք կլինիկա են դիմել նորմայից բարձր ջերմության պատճառով», - նշվում է մամուլի տեղեկագրում:

В Баку госпитализировали четырех иранцев с подозрением на коронавирус
Четверо граждан Ирана госпитализированы с подозрением на коронавирус в Баку, говорится в совместном заявлении министерства здравоохранения и госагентства по обязательному медицинскому страхованию Азербайджана.
"Согласно полученной из клинического медицинского центра в Баку, четверо граждан Ирана размещены в инфекционное отделение клиники с подозрением на коронавирус. Молодые люди в возрасте 19-21 года прибыли в Баку несколько дней назад. Они обратились в клинику из-за температуры, превышающей норму", - говорится в пресс-релизе.
В Иране на данный момент подтверждено более 60 случаев заболевания, из них 12 со смертельным исходом.