Քարոզչությանը զուգահեռ նախատեսվում են հանրահավաքներ. Սուրեն Պապիկյան (Տեսանյութ)
Կարծում եմ՝ կա «Ոչ»-ի ընդհատակյա շտաբ, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց սահմանադրական հանրաքվեի «Այո»-ի նախընտրական շտաբի ղեկավար Սուրեն Պապիկյանը:
«Բոյկոտի հեղինակները շատ մեծ վնաս են հասցնում քաղաքացուն և քաղաքացու գիտակցությանը», - ասաց նա:
Անդրադառնալով քարոզարշավի տեխնիկական կողմին՝ Պապիկյանը նշեց՝ իրենք ամեն օր տասը սպրինտերներով շրջելու են գյուղերում և հանդիպելու են ընտրողների հետ:
«Մարտի 10-ից կմեկնարկի քարոզչական մեկ այլ խմբի շրջայց: Բեմ-մեքենաներով կլինենք հանրապետության բոլոր բնակավայրերում: Այն քաղաքներում, որտեղ կկանգնեն մեր մեքնենարեը, կլինեն նաև հանրահավաքներ: Մենք շեշտադրումն արել ենք վերջին մեկ ամսվա վրա», - ասաց «Այո»-ի նախընտրական շտաբի ղեկավարը:
Լրագրողները հետաքրքրվեցին՝ արդյոք քարոզարշավի ընթացքում «Այո»-ի շտաբն աշխատելու է բոլոր լրատվամիջոցների հետ, թե ընտրական մոտեցում են ցուցաբերելու, ինպես լինում է վերջին շրջանում:
Սուրեն Պապիկյանը չբացառեց, որ իրենց թիմի որոշ անձինք ցանկություն չեն ունեցել հարցազրույց տալ այս կամ այն լրատվամիջոցին, սակայն թիմում այս առումով քաղաքական որոշում չի եղել:

Параллельно с агитаций предусмотрены митинги – Сурен Папикян
Министр территориального развития и инфраструктур, руководитель предвыборного штаба «Да» считает, что существует подпольный штаб «Нет».
«Авторы бойкота наносят больной вред гражданам и самосознанию граждан», - заявил сегодня в ходе пресс-конференции Сурен Папикян.
Касаясь технической стороны агитационной кампании, он отметил, что каждый день десять спринтеров будут посещать села и встречаться и избирателями.
«С 10 марта начнется обход другой группы агитаторов. Мы побываем во всех населенных пунктах республики на автомобилях-сценах. В тех городах, где будут останавливаться наши автомобили, будут проведены также митинги. Мы ставим акцент на последний месяц», - заявил руководитель штаба «Да».
На вопрос журналистов, собирается ли штаб «Да» в ходе агитационной кампании работать со всеми средствами массовой информации, или будет проявляться такой же избирательный подход, как в последнее время, Сурен Папикян не исключил, что некоторые члены их команды отказались давать интервью тем или иным СМИ.