650 հազար ձայն ստանալը մեզ համար կենաց-մահու պայքար չէ. Սուրեն Պապիկյան (Տեսանյութ)
Դրամահավաքը կուսակցության ընթացիկ կարիքների համար է, «Այո»-ի քարոզչության համար, այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց սահմանադրական հանրաքվեի «Այո» նախընտրական շտաբի ղեկավար Սուրեն Պապիկյանը:
«Մենք հյուրերին հրավիրելիս նշել ենք, որ կանխիկ գումարը մուտքագրվել է մեր նախընտրական հաշվեհամարին, հիմնադրամին: Թե՛ իրավական, թե՛ բարոյական որևէ խնդիր չկա», - ասաց բանախոսը:
Անդրադառնալով ՔՊ-ի՝ նախորդ և ներկայիս դրամահավաքների ընթացքում հավաքված գումարների զգալի տարբերությանը, Սուրեն Պապիկյանը նկատեց՝ երեկվա մեծ գումարի հավաքագրմանը զգալի նպաստել է իրենց նկատմամբ հանրային վստահությունը:
Հարցին՝ ինչպե՞ս են պատրաստվում քաղաքացիներին համոզել իրենց 650 հազար ձայն տալ, Պապիկյանը նշեց՝ դա իրենց համար կենաց-մահու պայքար չէ, և ժողովուրդն ինքը պետք է որոշի՝ ինչ է ուզում:

Gathering 650 thousand votes not matter of life and death: Suren Papikyan
The fundraising is for the ongoing needs of the party, for the Yes propaganda, head of the Yes headquarters Suren Papikyan told the reporters today.
“While inviting guests we noted that the cash money has been put on our pre-electoral bank account. There is neither legal nor moral issue,” he said.
Referring to the considerable difference between the money gathered during previous and current fundraising of the Civil Contract party, Papikyan said the considerable sum gathered yesterday is the sign of trust toward them.
Asked how they are planning to convince people give them 650,000 votes, Papikyan noted that it is not the matter of life and death for them as people are to decide what they want.