Խոջալուի թեմայով հակահարված հասցնել այս պահի դրությամբ պատրաստ չենք. Անժելա Էլիբեգովա (Տեսանյութ)
Հայաստանն այժմ պատրաստ չէ Խոջալուի թեմայով հակահարված տալու, «Խոջալու-28. ինչպես հակազդել ադրբեջանական քարոզչությանը» քննարկման ժամանակ ասաց ադրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան:
«Ադրբեջանական քարոզչությունը փոխում է իր աշխատանքի ոճը: Այն դառնում է ավելի  ճկուն, էֆեկտիվ միջազգային հարթակներում և ավելի ընկալելի միջազգային հանրության համար, իսկ արդյոք մենք պատրաստ ենք այդ մարտահրավերներին և արդյոք ինչ-որ բան անում ենք դրանց հակազդելու համար պարզ է դառում այդպիսի իրավիճակներում: Գուցե ընթացիկ տարվա ընթացքում չնկատենք, որ  ոչինչ չի արվում, բայց, երբ պահը գալիս է, օրինակ, Խոջալուի թեմայով հակահարված հասցնելու, տեսնում ենք, որ այս պահի դրությամբ դրան պատրաստ չենք», - ասաց նա:
Քաղաքագետը նշեց՝ հայկական կողմը չունի խնդիր փաստերի հետ կապված, քանի որ դրանք բազմաթիվ են, բայց խնդիրն այստեղ այդ փաստերը հավաքելն ու դրանք աշխարհին ճիշտ մատուցելն է, ինչին պիտի սկսել պատրաստվել շատ ավելի շուտ, քան մի քանի օր առաջ:
«Հայկական կողմը գրեթե որևէ կերպ չի հակազդում արդբեջանական քարոզչությանը: Վերջին շրջանում լուրջ պրոեկտներ այդ ուղղությամբ չենք տեսնում», - նշեց Էլիբեգովան:

В данный момент мы не готовы нанести контрудар по теме Ходжалу – Анжела Элибекова
Армения не готова сейчас нанести контрудар по теме Ходжалу, заявила сегодня эксперт по Азербайджану Анжела Элибекова в ходе обсуждения на тему «Ходжалу – 28: как противодействовать азербайджанской пропаганде».
«Азербайджанская пропаганда меняет стиль работы, тактику. Она становится более гибкой, эффективной на международных площадках и более воспринимаемой для международного сообщества. Готовы ли мы к этим вызовам и делаем ли мы что-то, чтобы противостоять им, становится ясно в таких ситуациях. Возможно, в течение года мы не замечаем, что ничего не делается, но, когда наступает момент, чтобы нанести контрудар, то видим, что в данный момент, мы не готовы к этому», - сказала Анжела Элибекова.
Политолог отметила, что у армянской стороны нет проблем с фактами, поскольку таких фактов множество, однако проблема в том, чтобы собрать их и представить правильно миру, к чему нужно готовиться намного раньше, чем за несколько дней.
«Армянская сторона почти никак не противодействует азербайджанской пропаганде. В последнее время нет никаких серьезных проектов в этом направлении», - отметила Анжела Элибекова.