650 հազար ձայն ստանալը մեզ համար կենաց-մահու պայքար չէ. Սուրեն Պապիկյան (Տեսանյութ)
Դրամահավաքը կուսակցության ընթացիկ կարիքների համար է, «Այո»-ի քարոզչության համար, այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց սահմանադրական հանրաքվեի «Այո» նախընտրական շտաբի ղեկավար Սուրեն Պապիկյանը:
«Մենք հյուրերին հրավիրելիս նշել ենք, որ կանխիկ գումարը մուտքագրվել է մեր նախընտրական հաշվեհամարին, հիմնադրամին: Թե՛ իրավական, թե՛ բարոյական որևէ խնդիր չկա», - ասաց բանախոսը:
Անդրադառնալով ՔՊ-ի՝ նախորդ և ներկայիս դրամահավաքների ընթացքում հավաքված գումարների զգալի տարբերությանը, Սուրեն Պապիկյանը նկատեց՝ երեկվա մեծ գումարի հավաքագրմանը զգալի նպաստել է իրենց նկատմամբ հանրային վստահությունը:
Հարցին՝ ինչպե՞ս են պատրաստվում քաղաքացիներին համոզել իրենց 650 հազար ձայն տալ, Պապիկյանը նշեց՝ դա իրենց համար կենաց-մահու պայքար չէ, և ժողովուրդն ինքը պետք է որոշի՝ ինչ է ուզում:

Сурен Папикян: Набрать 650 тысяч голосов – не является для нас вопросом жизни и
Сбор средств был организован для текущих нужд партии, для проведения агитационной кампании «Да», заявил сегодня на пресс-конференции руководитель предвыборного штаба «Да», член партии «Гражданский договор» Сурен Папикян.
«Пригласив гостей, мы сказали, что наличная сумма будет оприходована на наш предвыборный счет, фонд. Здесь нет ни правовых, ни нравственных проблем», - отметил Сурен Папикян.
Касаясь значительной разницы между собранной партией «Гражданский договор» суммой во время прежних и нынешнего сбора средств, Сурен Папикян отметил, что сбору крупной суммы накануне значительно поспособствовало общественное доверие к правящей силе.
На вопрос, как они собираются уговорить граждан отдать в пользу «Да» 650 тысяч голосов, Сурен Папикян отметил, что это не является для них вопросом жизни и смерти, и народ сам должен решить, чего хочет.