«Ժողովուրդ». Ներքին որոշում է եղել, որ գործարարներ գրեթե չլինեն դրամահավաք-երեկոյի ժամանակ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Երեկ «Դվին» ռեստորանում «Այո»-ի շտաբը կազմակերպել էր դրամահավաք-երեկո՝ Սահմանադրական հանրաքվեի քարոզարշավի ծախսերը հոգալու նպատակով: Արդյունքում հավաքվեց 205 մլն դրամից ավելի գումար՝ առանց բանկային փոխանցումները հաշվարկելու:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ դրամահավաքին հիմնականում ներկա են եղել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամները, այլ կուսակցություններից գործընկերներ, աջակիցներ։ Մենք տեղեկացանք, որ նախապես կուսակցության անդամներին, պատգամավորներին ասված է եղել այդ օրվա համար հյուրեր հրավիրել, որոնք ևս կկարողանան գումար հանգանակել: Ընդ որում, ներքին որոշում է եղել այնպես անել, որ գործարարներ գրեթե չլինեն դրամահավաք-երեկոյի ժամանակ, իսկ յուրաքանչյուր քարոզի, մասնակցի հրավերով, պետք է գոնե 3-4 հոգի ներկայանար:
ՔՊ-ականներն այդպես էլ վարվել են և փորձել հրավիրել այնպիսի մարդկանց, որոնց ներկայությունը շահարկման առիթ չի հանդիսանա: Բացի գումարներ հանգանակելուց երեկ ներկաները հնարավորություն են ունեցել նաև դեմ դիմաց զրուցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, փորձել անձամբ նրանից ճշտել հետագա անելիքները: Ինչպես հայտնի է, այսօր տեղի կունենա շտաբի պետ Սուրեն Պապիկյանի ասուլիսը, որի ժամանակ մանրամասներ կներկայացվեն քարոզարշավի ընթացքից: Հստակ որոշում կա, որ արձակուրդում կլինեն Սուրեն Պապիկյանն ու Տիգրան Ավինյանը, իսկ, ահա, մյուս ՔՊ-ական նախարարներն ու մարզպետները կփորձեն քարոզարշավը կազմակերպել աշխատանքային ժամի ավարտից հետո»:

«Жоховурд»: Было принято внутреннее решение о том, что на сборе средств бизнесменов не будет
Газета «Жоховурд» пишет, что вчера в гостинице «Двин» штаб «Да» организовал благотворительный вечер – сбор средств для организации агитационной кампании в связи с референдумом по конституционным изменениям. В результате собрано более 205 млн. драмов, не считая банковских перечислений.
По сведениям издания, на благотворительном вечере в основном присутствовали члены партии «Гражданский договор», партнеры из других политических сил, сторонники.
«Нам стало известно, что членам партии, депутатам заранее было сказано пригласить в этот день гостей, которые могут пожертвовать деньги. Причем, было принято внутреннее решение сделать так, чтобы на сборе пожертвований почти не было бизнесменов, и каждый агитатор, участник должен был привести с собой хотя бы 3-4 человек.
Представители партии "Гражданский договор" так и поступили и попытались пригласить таких людей, присутствие которых не станет предметом спекуляций. Кроме сбора средств присутствующие имели также возможность пообщаться с премьер-министром Николом Пашиняном и уточнить у него предстоящие действия.
Как известно, сегодня состоится пресс-конференция руководителя штаба «Да» Сурена Папикяна, на которой будут представлены подробности агитационной кампании. Есть четкое решение, что Сурен Папикян и Тигран Авинян возьмут отпуск, а другие министры и губернаторы – представители партии "Гражданский договор" попытаются проводить агитацию после работы», - отмечает издание.