Կորոնավիրուսից առաջին ֆրանսիացին է մահացել
Փարիզում կորոնավիրուսից մահացել է Ֆրանսիայի առաջին քաղաքացին: Այս մասին հայտնում է BFMTV–ն՝ հղում անելով Առողջապահության գլխավոր տնօրենի Ժերոմ Սալոմոնին:
Ինչպես նշվում է, 60-ամյա մի տղամարդ է մահացել Պիտ-Սալպտրիերի հիվանդանոցում լույս չորեքշաբթի: Նա գտնվում էր շատ ծանր վիճակում:
Ներկայումս ֆրանսիական պետությունում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 16 դեպք, վերջին երեքը հայտնաբերվել են  մեկ օր առաջ:
Փետրվարի 15-ին հայտնի է դարձել, որ Ֆրանսիայում  ՉԺՀ- ի 80-ամյա քաղաքացի է մահացել կորոնավիրուսից: Սա Եվրոպայում COVID-19- ի առաջին մահն էր:

От коронавируса умер первый француз
В Париже от коронавируса умер первый французский гражданин. Об этом сообщает телеканал BFMTV со ссылкой на директора Главного управления здравоохранения Жерома Саломона.
Как отмечается, 60-летний мужчина скончался в больнице Пите-Сальпетриер в ночь на среду, 26 февраля. Он находился в очень тяжелом состоянии.
В настоящее время во французском государстве зафиксировано 16 случаев заражения коронавирусом, последние три были отмечены накануне.
15 феврале стало известно, что во Франции от коронавируса умер 80-летний гражданин КНР. Это был первый смертельный случай от COVID-19 в Европе.