«Աստղիկ» ԲԿ-ում երկկողմանի թոքաբորբով մահացածն Իրանի քաղաքացի չէ. կորոնավիրուսը 90 տոկոսով չի հաստատվի. տնօրեն
27/02/2020 16:35
«Աստղիկ» բժշկական կենտրոնում մահացած քաղաքացին Իրանի քաղաքացի չէ, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Բժշկական կենտրոնի տնօրեն Ասատուր Ասատրյանը։
«Իրանի քաղաքացի չի եղել մահացածը, ՀՀ քաղաքացի է, մահվան պատճառը եղել է երկկողմանի թոքաբորբը», - ասաց նա։
Ասատրյանն ասաց՝ դեռ հաստատված չէ կորոնավիրուսի հանգամանքը։
«Թեստն ուղարկել ենք, բայց 90 տոկոսով չի լինի կորոնավիրուս։ Թե որտեղից են վերցրել, որ էդ մարդը Իրանի քաղաքացի է՝ չեմ հասկանում, երևի, որ պանիկա է, մարդիկ վախ ունեն, դրա համար», - ասաց ԲԿ-ի տնօրենը։

Person who died in Astghik medical person from bilateral pneumonia not citizen of Iran: MC director says coronavirus test will not be confirmed by 90%
27/02/2020 17:16
The person who died in Astghik medical center is not citizen of Iran, director of the center Asatur Asatryan told Aysor.am.
“The diseased is not citizen of Iran, he is citizen of Armenia, he died from bilateral pneumonia,” he said.
Asatryan said the circumstance of it being coronavirus is not confirmed.
“We have sent the test, but with 90% the coronavirus will not be confirmed. I don’t understand from where you learnt that this person is citizen of Iran. May be people are in panic and people are afraid,” he said.