«Հրապարակ». Վանեցյանը զբաղված է ակտիվ կուսակցաշինական աշխատանքով
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արթուր Վանեցյանը, մեր տեղեկություններով, զբաղված է ակտիվ կուսակցաշինական աշխատանքով։ Կուսակցությունը դեռ չկա, բայց կուսակցության կմախքն արդեն գծագրվում է։ Նա ամեն օր մեծ թվով մարդկանց է հանդիպում, որոնք ուզում են անդամագրվել իր կուսակցությանը։ Նրանց թվում են և՛ մտավորականներ, և՛ նախկին ու ներկա պաշտոնյաներ, տարբեր մասնագիտությունների տեր անձինք, որոնց անուններն առայժմ չեն հրապարակում։
Մենք տեղեկացանք, որ արդեն պատրաստ է նաև կուսակցության գլխավոր գրասենյակը։ Այն գտնվում է իշխանությունների սիրելի «Դվին» հյուրանոցի հենց դիմաց։ Հավանաբար՝ 2 օրից Վանեցյանն ու իր թիմի կորիզը կնստեն այս գրասենյակում։ Մարզերում ևս գրասենյակներ կբացվեն։
Մենք հետաքրքրվեցինք, թե ինչից է սկսելու Արթուր Վանեցյանը։ Նա ասաց․ «Առաջիկայում այցելելու եմ մարզեր, զրուցելու եմ քաղաքացիների հետ, որպեսզի հասկանամ հասարակության մեջ տիրող տրամադրությունները և ներկայացնեմ իմ մոտեցումները։ Պետք է ձևավորենք մեր կուսակցության համախոհների ճամբարը»։ Ըստ ամենայնի, փորձելու են հասկանալ՝ ընդդիմադիր քաղաքական գործունեություն ծավալելու համար հանրային պահանջ կա՞, թե՞ ոչ»:

«Грапарак»: Артур Ванецян активно занимается партийным строительством
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что Артур Ванецян активно занимается партийным строительством. Партии пока нет, однако уже просматривается ее костяк. Он встречается каждый день с большим числом людей, которые хотят вступить в его партию. Среди них есть как представители интеллигенции, так и бывшие и нынешние чиновники, люди различных профессий, имена которых пока не оглашаются.
По сведениям издания, уже готов также главный офис партии. Он находится прямо напротив столь полюбившейся властями гостиницы «Двин». Возможно, уже через два для Ванецян и костяк его партии переедут в этот офис. Будут открыты офисы партии также в областях.
«Мы поинтересовались, с чего намерен начать Артур Ванецян. Он сказал: "В ближайшее время я побываю в областях, чтобы понять настроения общества и представить свои подходы. Мы должны сформировать лагерь сторонников нашей партии". Судя по всему, пытаются понять, сформировалось ли в обществе требование для осуществления оппозиционной деятельности или нет», - отмечает издание.