Կոպիրկին. Մենք հետաքրքրված ենք, որ Հայաստանում ծանրակշիռ դեր խաղան այն ուժերը, որոնք հասկանում են ռուս-հայկական ռազմավարական փոխգործակցության կարևորությունը
27/02/2020 12:50
Ռուսաստանը շատ զգույշ և հոգատար է վերաբերվում Հայաստանի ներսում տեղի ունեցող քաղաքական գործընթացներին, այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
«Մենք շահագրգռված ենք, որպեսզի այստեղ լինի կայունություն, հնարավոր լայն հանրային կոնսենսուս, և որպեսզի այն ուժերը, որոնք հասկանում են ռուս-հայկական հարաբերությունների, ռազմավարական փոխգործակցության կարևորությունը, ծանրակշիռ դեր խաղան Հայաստանի ներքաղաքական կյանքում», - ասաց Կոպիրկինը:

Russia interested in pro-Russian forces to have weighty role in Armenia’s domestic political life: Kopirkin
27/02/2020 13:03
Russia is very cautious and careful toward the political developments taking place in Armenia, Russia’s ambassador Sergey Kopirkin told the reporters today.
“We are interested in stability here, wide public consensus and for the forces realizing the significance of the Russian-Armenian relations, strategic partnership play a weighty role in Armenia’s domestic political life,” Kopirkin said.