Թբիլիսիի դեղատներում սպառվել են դիմակների և հակամանրէական հեղուկների պաշարները
Թբիլիսիի դեղատներում սպառվել են բժշկական դիմակների և հակամանրէական հեղուկների պաշարները, РИА Новости-ին հայտնել են դեղագործները:
Վրաստանի առողջապահության նախարարությունը նախօրեին հայտնել է նոր տիպի կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքի հայտնաբերման մասին. վարակվածը 50-ամյա տղամարդ է, որը Վրաստան է ժամանել Ադրբեջանից, իսկ մինչ այդ եղել է Իրանում:
«Դիմակներ, ցավոք, այլևս չկան մեր դեղատան ամբողջ ցանցում: Երեկ երեկոյան կորոնավիրուսի մասին հայտարարությունից հետո այստեղ հերթ Է գոյացել: Դիմակների հետ մեկտեղ բառիս բուն իմաստով տարել են եղած բոլոր հակամանրէական հեղուկները», - հայտարարել է «PSP» դեղատան դեղագործը:

Аптеки Тбилиси сообщили о дефиците масок и антибактериальных жидкостей
Аптеки в Тбилиси исчерпали запасы хирургических масок и антибактериальных жидкостей, сообщили РИА Новости фармацевты.
Минздрав Грузии в среду сообщил о выявлении первого случая заражения коронавирусом нового типа, инфицированным стал 50-летний мужчина, который прибыл в Грузию из Азербайджана, а до этого находился в Иране.
"Масок, к сожалению, больше нет во всей сети нашей аптеки. Вчера ночью, после заявления о коронавирусе, тут выстроилась очередь. Вместе с масками в буквальном смысле забрали все антибактериальные жидкости, которые были в наличии", - заявила фармацевт аптеки PSP.