Կոպիրկին. Միացյալ զորքերի խմբավորումը լուծում է կարևոր առաջադրանքներ՝ Հայաստանի և Ռուսաստանի անվտանգությունն ապահովելու համար
27/02/2020 12:03
ՀԱՊԿ-ի կարևոր տարածաշրջանային բաղադրիչը Հայաստանի և Ռուսաստանի փոխգործակցությունն է անվտանգության ամրապնդման ոլորտում, հայտարարել է ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը՝ «ՀԱՊԿ-ի դերը Կովկասի տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման գործում» թեմայով կլոր սեղան-քննարկման ժամանակ:
Նրա խոսքով՝ այդ փոխգործակցության ծանրակշիռ դրսևորումը Միացյալ զորքերի խմբավորումն է, որը լուծում է կարևոր առաջադրանքներ՝ Հայաստանի, Ռուսաստանի, ՀԱՊԿ անդամների անվտանգությունն ապահովելու համար:
Կոպիրկինը նաև ասել է, որ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության նախագահության ընթացքում Ռուսաստանը կամրապնդի անվտանգության սպառնալիքներին պատասխանելու իր կարողությունը:

Объединенная группировка войск решает важные задачи по обеспечению безопасности Армении и России - Копыркин
Важной региональной составляющей ОДКБ является взаимодействие Армении и России в сфере укрепления безопасности, заявил посол России в Армении Сергей Копыркин на круглом столе по теме «Роль ОДКБ в обеспечении безопасности в Кавказском регионе».
По его словам, весомым проявлением этого взаимодействия является объединенная группировка войск, которая решает важные задачи по обеспечению безопасности Армении, России, и членов ОДКБ.
Копыркин также заявил, что в период председательства в ОДКБ Россия будет укреплять потенциал в сфере реагирования на угрозы безопасности.