Սիրիական բանակը հետ է մղել զինյալների հարձակումներն Իդլիբի Սերակաբ քաղաքի վրա
Սիրիական բանակը հաջողությամբ հետ է մղել գրոհայինների հարձակումներն Իդլիբ նահանգի Սերակաբ քաղաքի վրա, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով ռազմական աղբյուրին:
«Սերակաբ քաղաքի վրա զինյալների կողմից ձեռնարկված գրոհները հաջողությամբ դուրս են մղվել կառավարական ուժերի կողմից: Քաղաքը գտնվում է Սիրիայի կառավարության լիակատար վերահսկողության ներքո, որտեղ, չնայած գրոհայինների պարբերաբար հարձակումներին, ականազերծումը և խաղաղ կյանքի վերականգնման նախապատրաստությունները շարունակվում են», - լրագրողներին ասել է աղբյուրը:
Երկուշաբթի, փետրվարի 24-ին, թուրքական ռազմական աղբյուրը տեղեկացրել է, որ Իդլիբում դիտորդական կետում օդային հարվածի հետևանքով թուրք 13 զինվորական է զոհվել:

Сирийская армия отбила атаки боевиков на город Серакаб в Идлибе
Сирийская армия успешно отразила атаки боевиков на город Серакаб в провинции Идлиб, сообщило РИА Новости со ссылкой на военный источник.
"Предпринятые боевиками атаки на город Серакаб успешно отражены правительственными войсками. Город находится под полным контролем сирийского правительства, где, несмотря на регулярные атаки боевиков, продолжается разминирование и подготовка к восстановлению мирной жизни", – сказал источник журналистам.
В понедельник, 24 февраля турецких военный источник сообщил агентству о гибели 13 военнослужащих Турции в результате авиаудара по наблюдательному пункту в Идлибе.