ՀԱԷԿ երկրորդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետը երկարացնելու ծրագրի շրջանակներում ՀԱԷԿ-ը շարունակում է համագործակցել «Ռոսատոմ»-ի հետ. Մովսես Վարդանյան
28/02/2020 16:18
ՀԱԷԿ-ը շարունակում է համագործակցությունը «Ռոսատոմ» պետական կոորպորացիայի հետ ՀԱԷԿ երկրորդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետը երկարացնելու ծրագրի շրջանակներում, այս մասին հայտարարել ՀԱԷԿ տնօրեն Մովսես Վարդանյանը:
Նրա խոսքով՝ «Ռոսատոմի» հետ համատեղ ծրագրվում է 2021 թվականին իրականացնել բոլոր անհրաժեշտ աշխատանքներն՝ ուղղված անվտանգության բարձրացմանն ու մինչև 2026 թվականը կայանը շահագործելու լիցենզիա ստանալուն:

ААЭС планирует продолжать сотрудничество с ГК «Росатом» по проекту продления срока эксплуатации энергоблока N2 Армянской АЭС. Мовсес Варданян
Армянская АЭС планирует продолжать сотрудничество с ГК «Росатом» по проекту продления срока эксплуатации энергоблока N2 Армянской АЭС. Об этом заявил генеральный директор Армянской АЭС Мовсес Варданян.
По его словам, совместно с Росатомом планируется выполнение в 2021 г. основных работ по повышению безопасности и с целью получения лицензии на дальнейшую эксплуатацию станции до 2026 г.