Կորոնավիրուսով վարակված իրանցու հետ շփված անձանց Մոսկվայում հոսպիտալացրել են
Հինգ անձ, որոնք  շփվել են  կորոնավիրուսով վարակված Իրանի քաղաքացու հետ, Մոսկվայում հոսպիտալացվել են, նրանց մոտ վարակ չի հայտնաբերվել, հայտնում են կորոնավիրուսի իրավիճակի մոնիտորինգի և վերահսկման գործառնական շտաբում:
Փետրուարի 20-ին, իրանցին Մոսկվայով տարանցմամբ  Թեհրանից Շանհայ էր թռչում: Ավելի ուշ Չինաստանում նրա մոտ կորոնավիրուս են հայտնաբերել:
«Այս պահի դրությամբ հայտնաբերվում են այն անձինք, ովքեր սերտ կապ են ունեցել վարակվաի հետ և պարզվում է նրանց գտնվելու վայրը: Երեքն արդեն լքել են Ռուսաստանի Դաշնության տարածքը, հինգ մարդ հոսպիտալացվել է թիվ 1 ինֆեկցիոն հիվանդանոցում», - հայտնել են РИА Новости-ին:

Пятерых контактировавших с больным коронавирусом иранцем госпитализировали в Москве
Пять человек, которые контактировали в Москве с больным коронавирусом COVID-19 гражданином Ирана, были доставлены в столичную инфекционную больницу, вирус у них не выявлен. Об этом в субботу, 29 февраля, сообщает оперативный штаб по мониторингу и контролю ситуации с коронавирусом.
Иранец 20 февраля летел транзитным рейсом из Тегерана в Шанхай через Москву. Позднее в Китае у мужчины выявили коронавирус.
«В настоящий момент определены лица, которые имели близкий контакт с зараженным, и установлено их местонахождение. Трое уже покинули территорию РФ, пять человек госпитализированы в инфекционную больницу №1», — приводит сообщение штаба «РИА Новости».