Սորոսի գործակալական ցանցը Հայաստանում քարոզում է հասարակության պառակտում և զբաղված է ատելության գեներացմամբ. Նարեկ Մալյան
02/03/2020 14:59
Հայաստանում Ջորջ Սորոսի գործակալական ցանցը շուրջ 22 տարի քարոզում է սուտ, հասարակության պառակտում և զբաղված է ատելության գեներացմամբ, Մոլդովայի ազգային համալսարանում «Օլիգարխ Ջորջ Սորոսի ցանցի դեմ պայքարի արդյունավետ մեթոդները. հայկական փորձը» թեմայով մամուլի ասուլիսին ասաց ՎԵՏՕ հասարակական-քաղաքական շարժման ղեկավար Նարեկ Մալյանը։
«Հայաստանում Սորոսի գրասենյակն իր լրատվամիջոցներով բացահայտ հերոսացրել է ահաբկիչների գործունեությունը, ֆինանսավորել ահաբեկիչներին, որոնք 2016 թվականին հարձակվել են ոստիկանական գնդի վրա և սպանել երեք ոստիկանների՝ որբացնելով նրանց զավակներին։ Հեղափոխությունից հետո այդ մարդկանց ազատ են արձակել, և ես չեմ ուզում, որ նույնը կատարվի նաև Մոլդովայում։
Սորոսի ցանցը կեղտոտ գործողություններ է իրականացնում նաև Հայ Առաքելական եկեղեցու դեմ, հայտարարում, որ այն Հայաստանի ամենակոռումպացված մարմին է», - ներկայացրեց Նարեկ Մալյանը։
Բանախոսը շեշտեց՝ Սորոսի գրասենյակը ներկայացուցիչներ ունի ինչպես ՀՀ կառավարությունում, այնպես էլ՝ օրենսդրական մարմնում, ավելին՝ փորձում է տոտալ վերահսկողություն սահմանել նաև դատական իշխանության վրա։

В Армении агентурная сеть Джорджа Сороса занимается генерацией ненависти и пропагандирует раскол общества – Нарек Малян
02/03/2020 16:25
Агентурная сеть Джорджа Сороса уже около 22 лет занимается в Армении генерацией ненависти, пропагандирует ложь и раскол общества, заявил сегодня руководитель общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян на пресс-конференции по теме «Эффективные методы борьбы против сети олигарха Джорджа Сороса: армянский опыт» в Народном университете Молдовы.
«С помощью средств массовой информации офис Сороса открыто героизировал в Армении террористическую деятельность, финансировал террористов, которые в 2016 году захватили полк ППС в Ереване и убили трех полицейских, осиротив их детей. После революции этих людей освободили, и я не хочу, чтобы то же самое произошло в Молдове.
Сеть Сороса осуществляет грязную деятельность также против Армянской Апостольской Церкви, заявляет, что ААЦ – самая коррумпированная структура в Армении», - отметил Нарек Малян.
Он подчеркнул также, что офис Сороса имеет своих представителей как в правительстве Армении, так и в законодательном органе, более того, пытается установить тотальный контроль над судебной властью.