Զինծառայողների մոտ հայտնաբերվել է մի քանի հարյուր սմարթֆոն. ՊՆ-ն հորդորում է զերծ մնալ չթույլատրված հեռախոսների տրամադրումից
02/03/2020 12:15
Անցնող երկու օրերի ընթացքում ՀՀ ԶՈւ-երում Հրամանատարության և ՀՀ ՊՆ ՌՈ պրոֆիլակտիկ աշխատանքների ընթացքում զորքի մոտ հայտնաբերվել է մի քանի հարյուր միավոր սմարթֆոններ, այս մաիսն Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանութան նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Դրանք բոլորը հանձնվելու են զինծառայողների ծնողներին։ Հերթական անգամ հորդորում ենք զինծառայողներին և նրանց հարազատներին, զերծ մնալ զինծառայողներին չթույլատրված հեռախոսների տրամադրումից։ Դրանք վտանգում են իրենց կյանքը, ստորաբաժանման անվտանգությունը հարցականի տակ են դնում, առաջացնում են ոչ կանոնադրային մթնոլորտ»,-գրել է ՊՆ խոսնակը։

У военнослужащих обнаружено несколько сотен смартфонов – Минобороны Армении призывает воздержаться от предоставления несанкционированных телефонов
02/03/2020 13:50
В ходе проведенных за последние два дня профилактических работ в Вооруженных силах Армении у военнослужащих обнаружено несколько сотен смартфонов, сообщил на своей странице в Facebook пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Все они будут переданы родителям военнослужащих. В очередной раз призываем военнослужащих и их родственников воздержаться от предоставления несанкционированных телефонов военнослужащим. Они подвергают опасности свою жизнь, ставят под вопрос безопасность подразделения, создают неуставную атмосферу», написал пресс-секретарь Минобороны Армении.