Կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը Մեծ Բրիտանիայում կաճի, հայտարարել է Ջոնսոնը
Մեծ Բրիտանիայում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն, ամենայն հավանականությամբ, կավելանա, կառավարությունը պատրաստ է ձեռնարկել ցանկացած միջոց, հայտարարել է վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը:
«Մեծ հավանականությամբ, կորոնավիրուսով վարակվածների քանակը կավելանա Մեծ Բրիտանիայում: Մարդկանց մեծամասնության համար սա լուրջ հիվանդություն չէ, որից նրանք արագ և ամբողջովին կապաքինվեն», - երեքշաբթի մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Ջոնսոնը:
Վարչապետը վստահություն է հայտնել, որ NHS ազգային առողջապահական համակարգը հաղթահարելու է կորոնավիրուսը:

Число заражений коронавирусом в Британии будет расти, заявил Джонсон
Количество заражений коронавирусом в Великобритании вырастет с большой долей вероятности, правительство готово принять любые меры, заявил премьер-министр Борис Джонсон.
"С большой долей вероятности, будет рост количества заражений коронавирусом (в Британии). Для большинства людей это несерьезное заболевание, от которого они быстро и полностью излечатся. Но я понимаю обеспокоенность людей скоростью распространения вируса по миру... Мы рассматриваем целый ряд мер", - сказал Джонсон на пресс-конференции во вторник.
Премьер выразил уверенность, что национальная система здравоохранения NHS справится с коронавирусом.