Եթե իրավիճակն ավելի սրվի, կարելի է դիտարկել հանրաքվեի հետաձգման պրոցեսը. Հրաչյա Հակոբյան
«Իմ քայլի» պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը չի բացառում, եթե ապրիլի սկզբին կորոնավիրուսի տարածումը չնահանջի, կդիտարկվի սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեն հետաձգելու հարցը:
«Եթե զգանք, որ ապրիլի սկզբին իրավիճակը վերահսկելի է, կարելի է հանրաքվեն չհետաձգել, բայց, եթե ավելի սրվի, կարծում եմ, կարելի է դիտարկել հետաձգման պրոցեսը», - ասաց Հակոբյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում:
Անդրադառնալով ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի դիտարկմանը, որ իշխանությունները բավականաչափ քայլեր չեն ձեռնարկել կորոնավիրուսի ներթափանցումը ՀՀ կանխելու համար՝ Հակոբյանն ասաց.
«Ի՞նչ է նշանակում «ոչ մի քայլ չձեռնարկեցին»: Բոլոր քայլերը ձեռնարկեցին, ուղղակի, ինչպես տեսնում եք, այդ չարաբաստիկ վիրուսը բոլոր տեղերը փորձում է ներթափացնել, ինչը եղավ նաև Հայաստանի դեպքում»:
Անդրադառալով Ծաղկաձորում առաջացած խուճապին՝ պատգամավորը նկատեց, որ խուճապ չկա՝ ընդգծելով, որ օրերս մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաններ գնացել են Ծաղկաձոր և տեսել՝ նման իրավիճակ չկար:
Հիշեցնենք՝ կիրակի օրը ՀՀ-ում կորոնավիրուսի առաջին դեպքը գրանցվելուց հետո Ծաղկաձորի «Գոլդեն փելես» հյուրանոցում մեկուսացվել էր 32 մարդ։

Если ситуация обострится, можно рассмотреть вопрос переноса референдума – Грачья Акопян
Депутат фракции «Мой шаг» Грачья Акопян не исключает, что если к началу апреля коронавирус не отступит, будет рассмотрен вопрос о переносе референдума по конституционным изменениям.
«Если почувствуем, что в начале апреля ситуация контролируется, можно не откладывать референдум, но если еще больше обострится, на мой взгляд, можно рассмотреть процесс переноса», - заявил Грачья Акопян в беседе с журналистами.
Касаясь заявления руководителя фракции «Процветающая Армения» Гагика Царукяна о том, что власти не предприняли достаточных шагов, чтобы предотвратить проникновение коронавируса в Армению, Грачья Акопян сказал:
«Что значит, "не предприняли никакого шага"? Все шаги предприняты, просто, как видим, этот злосчастный вирус пытается проникнуть всюду, что произошло также в случае Армении».
Касаясь возникшей в Цахкадзоре паники, депутат отметил, что паники нет, подчеркнув, что ряд высокопоставленных лиц побывали в Цахкадзоре и увидели, что подобной ситуации там нет.
Напомним, в воскресенье, после подтверждения первого случая заражения коронавирусом в Армении, в гостинице «Голден Пелес» в Цахкадзоре были изолированы 32 человека.