«Apple»-ը 12 հազար աշխատակցի տեղափոխում է հեռակա աշխատանքի՝ կորոնավիրուսի պատճառով
«Apple»-ի ղեկավարությունը Կալիֆորնիայի Կուպերտինո քաղաքի իր կենտրոնակայանի 12 հազար աշխատակցի առաջարկել է անցնել հեռակա աշխատանքի՝ կորոնավիրուսի տարածման ֆոնին: Այդ մասին հայտնում է «Business Insider»-ը:
Ինչպես նշվում է, ընկերությունն այս դեպքում հավատարիմ է Սանտա Կլարա շրջանի իշխանությունների առաջարկություններին: Մարտի 5-ին նրանք խորհուրդ են տվել բիզնեսին խուսափել մեծ քանակությամբ մարդիկ հավաքել մեկ վայրում:
«Apple»-ը որոշել է նման քայլի գնալ միայն Կուպերտինոյում՝ մտահոգություն ունենալով, որ փոփոխությունները կարող են ազդել ընկերության մի շարք կարևոր նախագծերի վրա:

Apple переводит 12 тысяч сотрудников на удаленную работу из-за коронавируса
Руководство компании Apple предложило 12 тыс. сотрудникам своей штаб-квартиры в Купертино (штат Калифорния) перейти на дистанционную работу на фоне распространения коронавируса. Об этом сообщает Business Insider.
Как отмечается, компания придерживается в данном случае рекомендации властей округа Санта-Клара. 5 марта они посоветовали населению и предприятиям избегать больших скоплений людей в одном месте.
Apple решила предпринять меры лишь в Купертино, опасаясь, что изменения могут повлиять на ряд важных проектов компании.