Հարվի Վայնշտեյնը սպառնացել է սպանել Ջենիֆեր Էնիսթոնին
Լրատվամիջոցները կարողացել են ծանոթանալ ամերիկացի պրոդյուսեր Հարվի Վայնշտեյնի գործի նյութերին, ներառյալ՝ էլեկտրոնային նամակին, որում նա սպառնում է սպանել դերասանուհի Ջենիֆեր Էնիսթոնին, հայտնում է «Mirror»-ը:
«Սպանիր նրան դրա համար», - ասվում է տեքստում, որը հասցեագրված է Վայնշտեյնի ներկայացուցչին:
Պարբերականի տվյալներով՝ պրոդյուսերը, որին 2017 թվականից դատում են ոտնձգությունների համար, կարծել է, որ նաև Ջենիֆեր Էնիսթոնն է բողոքել իրավապահ մարմիններին իր դեմ: Դերասանուհու ներկայացուցիչը հերքել է այս տեղեկատվությունը:
«Վայնշտեյնը երբեք այնքան մոտ չի եղել Էնիսթոնին, որպեսզի նույնիսկ դիպչի նրան», - նշել է պրոդյուսերի ներկայացուցիչն՝ ավելացնելով, որ Ջենիֆերը երբեք Վայնշտեյնի հետ մենակ չի եղել:
Այնուամենայնիվ, 2005 թվականին Էնիսթոնը պատմել էր Վայնշտեյնի հետ կապված տհաճ միջադեպի մասին:
«Դավաճանության գինը» ֆիլմի թրեյլերի պրեմիերայի ժամանակ կազմակերպված ընթրիքին պրոդյուսերը կոպիտ դիմել է դերասանուհու ընկերոջը, որպեսզի վերջինս իր համար տեղ ազատի դերասանուհու կողքին։ Մեկ այլ անգամ էլ փորձել է դերասանուհուն ստիպել հագնել իր կնոջ բրենդային հագուստը, բայց Էնիսթոնը հրաժարվել է:

Харви Вайнштейн угрожал убийством Дженнифер Энистон
СМИ смогли ознакомиться с материалами судебного дела американского продюсера Харви Вайнштейна, в том числе с распечатанным электронным письмом, в котором он угрожает убить актрису Дженнифер Энистон, сообщает Mirror.
"Убить ее за это", — говорится в тексте, адресованном представителю Вайнштейна.
По информации издания, продюсер, которого с 2017 года судят по обвинениям в домогательствах, решил, что Дженнифер Энистон тоже обратилась в правоохранительные органы с жалобами. Представитель актрисы опроверг эту информацию.
"Он никогда не подходил к ней достаточно близко, чтобы даже прикоснуться, — прокомментировал он в заявлении. — Дженнифер ни разу не была наедине с ним. Мы ничего не знаем об этом электронном письме, так как нам его не отправляли".
Тем не менее, в 2005 году Энистон рассказывала о неприятной ситуации с Вайнштейном. Во время ужина на премьере триллера "Цена измены" продюсер грубо обратился к другу актрисы, чтобы тот освободил место рядом с ней, и с остаток вечера провел рядом. А однажды он пытался заставить ее надеть платье бренда его жены, но Энистон отказалась.