«Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցն այսուհետ սպասարկելու է միայն կորոնավիրուսի կասկածով և հաստատված պացիենտներին
13/03/2020 17:36
Պայմանավորված ներկայիս իրավիճակով` «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցը վերապրոֆիլավորվել է և այսուհետ սպասարկելու է միայն կորոնավիրուսային հիվանդության կասկածով և հաստատված պացիենտներին: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարության ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջը։
«Բոլոր այլ ինֆեկցիոն հիվանդություններով պացիենտները տեղափոխվել են այլ հիվանդանոցներ:
Հորդորում ենք չխոչընդոտել հիվանդանոցի բնականոն աշխատանքը, մտածել սեփական անվտանգության մասին, հիվանդանոցի շուրջը չիրականացնել նկարահանումներ` հարգելով քաղաքացիների անձնական և բժշկական գաղտնիքի իրավունքը:
Նշենք, որ այս պահի դրությամբ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդության հաստատված 8 դեպք», - ասված է ԱՆ հաղորդագրության մեջ:

Инфекционная больница «Норк» впредь будет обслуживать только больных коронавирусом и с подозрением на короновирус
13/03/2020 18:06
Инфекционная больница «Норк» в связи с создавшейся ситуацией перепрофилирована и впредь будет обслуживать только больных, у которых официально подтвержден короновирус и с подозрением на коронавирус.
«Все пациенты с другими инфекционными заболеваниями переведены в другие больницы.
Призываем не препятствовать нормальной работе больницы, думать о собственной безопасности, не проводить съёмки вокруг больницы, уважая право граждан на личную и медицинскую тайну.
Отметим, что по состоянию на данный момент в Армении есть восемь подтвержденных случаев заражения коронавирусом», - говорится в сообщении.