ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանն իր աշխատավարձն ու պարգևավճարները կփոխանցի բուժաշխատողներին
ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանն իր աշխատավարձն ու պարգևավճարները կփոխանցի բուժաշխատողներին, այս մասին ասված է ՍԴ ֆեյսբուքյան էջում:
«Սիրելի՜ հայրենակիցներ, ի երախտագիտություն այս օրերին մեր բուժաշխատողների անձնուրաց աշխատանքի՝ որոշել եմ այս ամսվա իմ հիմնական աշխատավարձը, ինչպես նաև այս և մյուս ամիսների իմ պարգևավճարների ողջ հասույթը փոխանցել մեր բուժաշխատողներին։
Սա երախտագիտության փոքրիկ քայլ է, որը թեև խորհրդանշական բնույթ է կրում, բայց շատ կարևոր խորհուրդ ունի: Սեփական կյանքը վտանգելու գնով մեր ազգաբնակչության առողջապահության մասին գիշեր-ցերեկ հոգ տանող մասնագետները պետք է գնահատված զգան իրենց: Իմ խորին համոզմամբ՝ սա է հաջող աշխատանքի գրավականը։
Կասկած չունեմ, որ մեր միասնականության, միմյանց քաջալերելու, նեցուկ լինելու և վճռականության շնորհիվ այս փորձությունը ևս մոտ ապագայում դառնալու է անցյալ։ Աստված պահապան մեր երկրին ու ժողովրդին»։

Председатель КС Грайр Товмасян перечислит свою зарплату и премии медицинским работникам
Председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян перечислит сумму своей зарплаты и премий медицинским работникам, об этом говорится на странице Конституционного суда в Facebook.
«Дорогие соотечественники, в знак признательности за самоотверженную работу наших медработников в эти дни я решил перевести всю свою основную заработную плату за этот месяц, а также весь доход от своих премии за этот и другие месяцы нашим медработникам.
Это небольшой жест благодарности, который, хотя и носит символический характер, однако несет очень важный месседж. Профессионалы, которые заботятся о здоровье нашего населения с риском для собственной жизни, должны чувствовать, что их ценят.
По моему глубокому убеждению, это залог успешной работы.
У меня нет сомнений, что благодаря нашему единству, обоюдной помощи, поддержке и решимости это испытание также в ближайшем будущем останется в прошлом.