Ռուսաստանի հետ հաղորդակցության ժամանակավորապես սահմանափակումը չի վերաբերում 102-րդ ռազմակայանի զինծառայողներին
18/03/2020 19:07
ՀՀ կառավարության մարտի 17-ի որոշմամբ՝ մինչև 2020թ. մարտի 24-ը ներառյալ սահմանափակվելու է Ռուսաստանի Դաշնության հետ ցամաքային և օդային հաղորդակցությունը:
Պարետատունը տեղեկացնում է, որ սահմանափակումը չի վերաբերում իրենց երկրներ վերադարձող Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիներին և նրանց ընտանիքի անդամներին, օրինական հիմքերով բնակության իրավունք ունեցող անձանց, միմյանց դիվանագիտական ներկայացուցչությունների անձնակազմներին և նրանց ընտանիքի անդամներին, ինչպես նաև պաշտոնական փոխայցելություններ իրականացնող պաշտոնատար անձանց, Հայաստանի Հանրապետությունում տեղակայված Ռուսաստանի Դաշնության 102-րդ ռազմակայանի նորանշանակ զինծառայողներին, նրանց ընտանիքների անդամներին, ինչպես նաև Ռուսաստանի Դաշնություն արձակուրդ մեկնած, գործուղման և բուժման մեջ գտնվող զինծառայողներին:

Ограничения на временное прекращение пассажироперевозок между Арменией и Россией не касаются военнослужащих 102-ой российской военной базы
18/03/2020 18:53
Ограничение на временное прекращение сухопутных и воздушных пассажироперевозок между Арменией и Россией не касается военнослужащих 102-ой российской военной базы.
Как сообщает комендатура, с 17 по 24 марта будет действовать временное ограничение на пассажироперевозки между Арменией и Россией.
«Ограничение не будет касаться новых военнослужащих 102-ой российской военной базы, членов их семей, а также отбывших в Россию в отпуск, командировку и лечение военнослужащих. Ограничения не касаются также граждан и членов их семей, возвращающихся на родину, на лиц, имеющих право на постоянное жительство, дипломатов и членов их семей, а также членов официальных делегаций», - отмечается в сообщении.