«Ժողովուրդ». Ռազմական ոստիկանության պետի նոր անուն է շրջանառվում
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ չնայած այժմ Ռազմական ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատարը ՌՈ օպերատիվ գծով տեղակալ Ալեքսանդր Աղաջանյանն է, սակայն, «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով, Պաշտպանության նախարարությունում Ռազմական ոստիկանության պետի նշանակման հարցում քննարկվում է ևս մեկ թեկնածուի անուն: Ինչպես հայտնի է, բանակում առկա որոշակի ժամանակահատված առաջացած անկառավարելի իրավիճակի պատճառով աշխատանքից ազատվեց ՌՈ նախկին պետ Արթուր Բաղդասարյանը, և այժմ այդ կառույցն ունի միայն պաշտոնակատար: Ու մինչ Ալեքսանդր Աղաջանյանը աշխատանքներ է իրականացնում ու փորձում ամեն ինչ անել` ՌՈ պետի պաշտոնին մնալու համար, «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ ՊՆ-ում ՌՈ պետի պաշտոնում քննարկվում է նաև Փրկարար ծառայության նախկին տնօրեն Արտակ Նահապետյանի անունը: Սակայն նկատենք, որ 2019 թվականին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Արտակ Նահապետյանին ազատել էր Փրկարար ծառայության տնօրենի պաշտոնից։
Եվ, ըստ մամուլի հրապարակումների, Նահապետյանի ազատման պատճառը աշխատակիցների բողոքն է եղել։ Եվ, ահա, չի բացառվում, որ ՌՈ պետ նշանակվի հենց Արտակ Նահապետյանը, քանի որ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի մտերիմն է:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը զրուցել է Փրկարար ծառայության նախկին տնօրեն Արտակ Նահապետյանի հետ: «Ես բացարձակ նման խոսակցություններ չեմ ունեցել: Հիմա հանգստանում եմ, ոչ մի բանով չեմ զբաղվում: Եթե հրաման կտան, ապա ես ծառայել եմ 25 տարի, նորից կշարունակեմ ծառայել», - ասել է նա:

«Жоховурд»: На должность начальника Военной полиции обсуждается новая кандидатура
Несмотря на то, что сейчас обязанности начальника Военной полиции исполняет заместитель главы Военной полиции по оперативной линии Александр Агаджанян, в министерстве обороны обсуждается еще одна кандидатура, пишет со ссылкой на свои источники газета «Жоховурд».
Как известно, из-за создавшейся в какой-то период неуправляемой ситуации в армии, бывший начальник Военной полиции Артур Багдасарян был уволен и сейчас в этой структуре есть только исполняющий обязанности. И пока Александр Агаджанян усердно  работает и пытается сделать все, чтобы остаться на должности начальника Военной полиции, в министерстве обороны обсуждается кандидатура бывшего начальника Спасательной службы Артака Наапетяна на эту должность.
Отметим, однако, что Никол Пашинян отстранил Артака Наапетяна от должности начальника Спасательной службы в 2019 году. Согласно публикациям СМИ, причиной увольнения Наапетяна стали жалобы сотрудников Спасательной службы. Сейчас не исключено, что начальником Военной полиции будет назначен именно Артак Наапетян, поскольку он – приближенный министра обороны Давида Тонояна.
В беседе с корреспондентом издания бывший начальник Спасательной службы Артак Наапетян отметил, что обсуждений на эту тему не было: «Сейчас отдыхаю, ничем не занимаюсь. Если будет приказ то я, как служил на протяжении 25 лет, так и продолжу делать это».