Պուտինի զարմիկը կուսակցություն է ստեղծում
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի զարմիկը, ԱԴԾ-ի նախկին սպա և ձեռնարկատեր Ռոման Պուտինը հայտարարել է կուսակցություն ստեղծելու մտադրության մասին:
«Կոմերսանտ»-ին տված հարցազրույցում նա ասել է, որ չի քննարկում իր քաղաքական հավակնությունները պետության ղեկավարի հետ:
«Ես հավատում եմ, որ մեր երկրում նման շարժումների համար ոչ մի «թույլտվություն» պետք չէ», - ասել է նա:
Ռոման Պուտինն ավելացրել է, որ քաղաքական գործիչները կարող են նաև բարեկամական կապեր ունենալ՝ հիշեցնելով Բուշերին:
«Երբեմն նույն ընտանիքի անդամները կարող են նույնիսկ մրցել միմյանց հետ քաղաքական դաշտում», - ավելացրել է նա:

Двоюродный племянник Путина создаст партию
Двоюродный племянник президента Владимира Путина, бывший сотрудник ФСБ и предприниматель Роман Путин сообщил о создании своей партии.
В интервью газете "Коммерсант" он рассказал, что не обсуждал свои политические амбиции с главой государства.
"Я полагаю, что в нашей стране никаких одобрений для таких движений не требуется. Когда был разговор о моем участии в разного рода проектах, делать это не возбранялось", — пояснил он.
Роман Путин добавил, что политики могут быть родственниками, напомнив о Бушах. Иногда члены одной семьи конкурируют друг с другом, пояснил он.