Կանադան թույլ չի տա մարզիկներին մասնակցել Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերին
Կանադայի օլիմպիական կոմիտեն (ԿՕԿ) և Կանադայի պարալիմպիկ հանձնաժողովը (ԿՊՀ) հայտարարել են, որ թույլ չեն տա մարզիկներին մասնակցել Տոկիոյում կայանալիք ամառային Օլիմպիական խաղերին, հայտնում է Sport-Express-ը:
Կազմակերպությունները հայտարարությամբ են հանդես եկել, որում նրանք Միջազգային օլիմպիական կոմիտեին (ՄՕԿ) խնդրել են տեղափոխել խաղերի անցկացումը: Եթե դա չարվի, ապա ԿՕԿ-ը և ԿՊՀ-ն իրենց մարզիկներին թույլ չեն տա մեկնել Տոկիո կորոնավիրուսով վարակի համաճարակի պատճառով:
«Վիրուսի զսպվածությունը պետք է լինի մեր գլխավոր մտահոգությունը: Մենք գտնվում ենք համաշխարհային առողջական ճգնաժամի էպիկենտրոնում, ինչը շատ ավելի կարևոր է, քան սպորտը», - ասվում է հայտարարության մեջ:

Канада не пустит спортсменов на Олимпийские игры в Токио
Канадский олимпийский комитет (КОК) и Канадский паралимпийский комитет (КПК) объявили, что не пустят спортсменов на летние Олимпийские игры в Токио в 2020 году, сообщает «Спорт-Экспресс».
Организации выступили с заявлением, где они попросили Международный олимпийский комитет (МОК) перенести Игры. Если это сделано не будет, то КОК и КПК не отпустят своих спортсменов в Токио из-за пандемии коронавируса.
«Сдерживание вируса должно быть нашей главной заботой. Мы находимся в эпицентре глобального кризиса здравоохранения, который имеет гораздо большее значение, чем спорт», — сказано в заявлении.