Տիգրան Սարգսյանը նշանակվել է Եվրասիական զարգացման բանկի վարչության նախագահի տեղակալի պաշտոնում
Եվրասիական զարգացման բանկի վարչության նախագահի տեղակալ է նշանակվել Տիգրան Սարգսյանը։ Այս մասին «Արմենպրես»- ին հայտնեցին բանկի լրատվական ծառայությունից։
Տիգրան Սարգսյանը 2016-2020 թթ․ եղել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ, 2008-2014 թթ․՝ ՀՀ վարչապետ, իսկ 1998-2008 թթ․՝ ՀՀ ԿԲ նախագահ։
Եվրասիական զարգացման բանկը ֆինանսական կազմակերպերպություն է, որը հիմնադրել են ՌԴ-ն ու Ղազախստանը՝ 2006թ․ հունվարին։ Կազմակերպության նպատակը մասնակից պետություններում շուկայական տնտեսության զարգացմանը, նրանց կայուն տնտեսական աճին ու փոխադարձ առևտրա- տնտեսական կապերի զարգացմանն աջակցությունն է։ Կազմակերպության կանոնադրական կապիտալը 7 միլիարդ ԱՄՆ դոլար է։ Եվրասիական զարգացման բանկի մասնակից պետություններ են Հայաստանը, Բելառուսը, Ղազախստանը, Ղրղզստանը, ՌԴ-ն և Տաջիկստանը։

Тигран Саркисян назначен заместителем председателя правления Евразийского банка развития
Тигран Саркисян назначен заместителем председателя правления Евразийского банка развития. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе банка.
Тигран Саркисян занимал в 2016-2020 гг. должность председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии, в 2008-2014 гг. он был премьер-министром Армении, в 1998-2008 гг. – председателем Центрального банка Армении.
Евразийский банк развития – финансовая организация, основанная Россией и Казахстаном в январе 2006 года.
Цель организации – содействие развитию рыночной экономики государств-участников, их устойчивому экономическому росту и развитию взаимных торгово-экономических связей. Уставной капитал организации составляет 7 миллиардов долларов. Странами-участницами Евразийского банка развития являются Армения, Беларусь, Казахстан, Кыргызстан, Россия и Таджикистан.