Հրազդանում ունենք կորոնավիրուսով հաստատված մեկ դեպք․ քաղաքապետ
Հրազդան համայնքում ներկա պահին ունենք կորոնավիրուսով հաստատված մեկ դեպք. մեր համաքաղաքացին Նորքի ինֆեկցիոն հիվանդանոցում է, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Հրազդանի քաղաքապետ Սևակ Միքայելյանը։
«Նոր կորոնավիրուսային հիվանդության հետագա տարածումից խուսափելու համար ևս մեկ անգամ խնդրում և կոչ եմ անում տանից դուրս գալ միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում, խուճապի չմատնվել՝ պահպանելով սանիտարահիգիենիկ բոլոր կանոնները:
Միևնույն ժամանակ տեղեկացնում եմ, որ Հրազդանում պարբերաբար իրականացվում և իրականացվելու են կանխարգելիչ բոլոր միջոցառումները. ախտահանման աշխատանքները կրելու են շարունակական բնույթ», - գրել է նա:

В Раздане есть один подтвержденный случай коронавируса – мэр
В общине Раздан в настоящее время есть один подтвержденный случай коронавируса: наш соотечественник находится в инфекционной больнице «Норк», сообщил на своей странице в Facebook мэр города Раздан Севак Микаелян.
«Во избежание дальнейшего распространения коронавирусной инфекции вновь прошу и призываю выходить из дому только при крайней необходимости, не поддаваться панике и соблюдать все санитарно-гигиенические нормы.
Одновременно сообщаю, что в Раздане периодически проводятся и будут проводиться все профилактические мероприятия: дезинфекционные работы будут носить последовательный характер», - написал мэр Раздана.