Հակոբ Արշակյանը պարզաբանումներ է ներկայացրել նախարարությունում 10 մլն դրամի չարաշահումների վերաբերյալ (Տեսանյութ)
24/03/2020 11:16
Բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը պարզաբանումներ է ներկայացրել նախարարությունում 10 մլն դրամի չարաշահումների վերաբերյալ, ինչի մասին հայտնել էր ՀՀ Գլխավոր դատախազությունը:
Հակոբ Արշակյանն ասել է, որ դեռ կան անբերախիղճ մատակարարներ, որոնք կարծում են, թե կարող են մատակարարել տեխնիկական առաջադրանքներին չհամապատասխանող պարանքներ ու ծառայություններ, և այդպես անցնի գնա. «Կամ հետո գան ասեն՝ դե, կարող ենք փոխարինել, մենք չէինք նկատել: Ուզում եմ ասել, որ տարբեր մակարդակներով խոսվել է սրա մասին՝ սկսած ճանապարհաշինությունից, տրանսպորտից: Նույնիսկ վարչապետի կողմից է խոսվել սրա մասին բազմիցս: Մեր քաղաքական թիմը հանդուրժող չի լինելու այսպիսի երեւույթների նկատմամբ»:

Акоп Аршакян представил объяснение относительно выявленных в ведомстве злоупотреблений на 10 млн. драмов
24/03/2020 13:11
Министр высокотехнологической промышленности Акоп Аршакян представил объяснение в связи со злоупотреблениями на 10 млн. драмов в возглавляемом им ведомстве, о которых сообщила генеральная прокуратура Армении.
Акоп Аршакян заявил, что все еще есть недобросовестные поставщики, которые считают, что могут поставлять товары и услуги, не соответствующие техническим требованиям, и все это пройдет просто так.
«Или потом придут и скажут: мы можем заменить, мы не заметили. Хочу сказать, что об этом говорилось на разных уровнях, начиная от дорожного строительства и транспорта. Даже премьер-министр говорил об этом. Наша политическая команда не будет проявлять терпимость к подобным явлениям», - заявил Акоп Аршакян.