ԱՀԿ-ն գնահատել է կորոնավիրուսի տարածման իրավիճակն Իտալիայում
Առայժմ վաղ է խոսել Իտալիայում COVID-19 կորոնավիրուսի բռնկումը հաղթահարելու մասին, բայց նոր դեպքերի թիվը մի քանի օրում նվազել է, Ժնևում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ներկայացուցիչ Մարգարետ Հարիսը:
«Որոշակի հույս կա: Բայց դրա մասին խոսելը դեռ վաղ է: Ամեն դեպքում Իտալիայում հիվանդության և մահվան նոր դեպքերը վերջին օրերի ընթացքում նվազել են», - ասել է նա:
Իտալիան առաջին տեղում է Եվրոպայում կորոնավիրուսի տարածման ցուցանիշով: Անցած շաբաթվա վերջում մահացությունների քանակով երկիրն առաջ է անցել Չինաստանից:
Պաշտոնական տվյալներով՝  ներկայումս Իտալիայում արձանագրվել է կորոնավիրուսի ավելի քան 63 հազար դեպք, ապաքինվել է ավելի քան 7 հազար հիվանդ, զոհերի թիվը 6077 է:

ВОЗ оценила ситуацию с распространением коронавируса в Италии
Пока рано говорить об остановке вспышки коронавируса COVID-19 в Италии, но за пару дней количество новых случаев снизилось, заявила на брифинге в Женеве представитель Всемирной организации здравоохранения Маргарет Харрис.
"Есть проблеск надежды. Но пока рано говорить об этом. Но новые случаи заболевания и смертей за последние пару дней снизились", - сказала она.
Италия занимает первое место в Европе по распространению коронавируса и в конце прошлой недели опередила Китай по количеству жертв. Согласно официальным данным, в настоящее время на Апеннинах зафиксированы более 63 тысяч случаев заражения новым типом вируса, свыше 7 тысяч больных выздоровели, число жертв составило 6077 человек.