ԱՄՆ-ն 2021թ. համար Հայաստանին նախատեսում է տրամադրել 16 մլն դոլարի օգնություն
ԱՄՆ-ն 2021թ. համար Հայաստանին նախատեսում է տրամադրել 16 մլն դոլարի օգնություն, հայտնում են Ամերիկյան հետազոտությունների հայկական կենտրոնից։
Նշվում է, որ սա հետհեղափոխական Հայաստանին «Foreign Assistance» ծրագրի խողովակով տրամադրված ամենածավալուն օգնությունն է, սակայն, ըստ կենտրոնի, մինչհեղափոխական Հայաստանին տրամադրվող օգնության ծավալն ավելի մեծ է եղել։
Կենտրոնը ներկայացրել է նաև 2011-2021թթ Հայաստանին «Foreign Assistance» ծրագրով նախատեսված և իրականում տրամադրված օգնության ծավալներն՝ ինֆոգրաֆիկայով։

США планируют предоставить в 2021 году Армении помощь в размере 16 млн. долларов
США в 2021 году планирует предоставить помощь Армении в размере 16 млн. долларов, сообщает Армянский центр американских исследований.
Отмечается, что это самый большой объем помощи, предоставленной послереволюционной Армении в рамках программы «Foreign Assistance», однако, согласно центру, объем оказанной дореволюционной Армении помощи был намного больше.
Армянский центр американских исследований представил также инфографику объемов предусмотренной и реально оказанной Армении помощи программой «Foreign Assistance» в 2011-2021гг.