Ակնհայտորեն անկման փուլում ենք. կորոնավիրուսային և հետկորոնավիրուսային շրջանում պիտի կիրառենք զարգացման այլ սցենարներ. Նիկոլ Փաշինյան
25/03/2020 16:29
Փետրվարին նույնպես ունեցել ենք փայլուն տնտեսական ցուցանիշներ, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բայց այս ցուցանիշներն այսօր ընդամենն արձանագրում ենք որպես ապացույց՝ մեր քաղաքականության մրցունակության և արդարացվածության:
Հիմա ակնհայտորեն անկման փուլում ենք և կորոնավիրուսային և ետկորոնավիրուսային շրջանում պիտի կիրառենք զարգացման այլ սցենարներ: Դրանք պիտի լինեն ավելի ամբիցիոզ:
Առաջիկա հինգ տարվա ընթացքում մեր ՀՆԱ-ն պետք է կրկնապատկենք: Նախկին սցենարում նման արդյունքի հասնել հնարավոր չէր: Ճգնաժամը, չնայած ընթացիկ պրոբլեմներ է ստեղծում, բայց նաև բացում է նոր հնարավորություններ, մեծ հնարավորություններ:

Мы на этапе очевидного спада: в коронавирусный и посткоронавирусный периоды должны применить другие сценарии развития – Никол Пашинян
В феврале мы также имели блестящие экономические показатели, сообщил на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Но мы констатируем сегодня эти показатели как доказательство конкурентности и оправданности нашей политики.
Сейчас мы на этапе очевидного спада и в коронавирусный и посткоронавирусный периоды должны применять другие сценарии развития. Они должны быть более амбициозными.
В ближайшие пять лет мы должны удвоить наш ВПП. По прежнему сценарию невозможно было добиться такого результата. Кризис, несмотря на то, что создает текущие проблемы, однако открывает также возможности, большие возможности.