Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար ընդամենը 500 միլիոն է հավաքվել, իսկ Ֆինանսական հաշտարարի գրասենյակի համար 1 միլիարդի անարդյունավետ ծախս ենք կատարել. պատգամավոր
25/03/2020 10:39
Ֆինանսական հաշտարարի գրասենյակն անարդյունավետ կառույց է: Այն աշխատում է արդեն 10 տարի և ամեն տարի միայն 64 միլիոն դրամ գրասենյակի վարձակալության գումար է մուծում: Այսինքն՝ 10 տարում գրասենյակը 640 միլիոն դրամ վարձակալության գումար է վճարել, այսօր ԱԺ նիստի ընթացքում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը:
«Գործուղումների համար 10 տարվա ընթացքում դուրս է գրվել մոտ 400 միլիոն դրամ: Ստացվում է՝ 10 տարում գրասենյակը 1 միլիարդ դրամի անարդյունավետ ծախս է կատարել: Երբ այսօր կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար ընդամենը 500 միլիոն է հավաքվել, այս գրասենյակի համար մենք 1 միլիարդի անարդյունավետ ծախս ենք կատարել»,-  ասաց պատգամավորը:
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Ռաֆիկ Գրիգորյանը չհամաձայնեց բանախոսի հետ՝ նկատելով, որ կառույցի արդյունավետությունն ապահովված է, ծախսերը՝ արդարացված:

На содержание Офис примирителя финансовой системы  потрачено неэффективно 1 млн. драмов, в то время как для борьбы с коронавирусом собрано всего 500 млн. драмов – Сергей Багратян
25/03/2020 12:54
На содержание Офис примирителя финансовой системы потрачено неэффективно 1 млн. драмов, в то время как для борьбы с коронавирусом собрано всего 500 млн. драмов – Сергей Багратян
Офис примирителя финансовой системы Армении – неэффективная структура, заявил сегодня на заседании парламента депутат фракции «Процветающая Армения» Сергей Багратян.
Он отметил, что этот офис работает уже 10 лет, и каждый год платит за аренду помещения 64 млн. драмов. То есть, за 10 лет офис заплатил за аренду 650 млн. драмов.
«Командировочные расходы за 10 лет составили около 400 млн. драмов. Получается, что за 10 лет этот офис неэффективно израсходовал 1 млрд. драмов. Мы потратили неэффективно на содержание этого офиса 1 млрд. драмов, в то время как сегодня для борьбы с коронавирусом собрано всего 500 млн. драмов», - отметил депутат.
Заместитель министра юстиции Рафик Григорян не согласился с депутатом, отметив, что эффективность деятельности этой структуры доказана, а расходы являются оправданными.