Եթե Էդմոն Մարուքյանը քաղաքացիների կողմից արժանացել է «ձեռառնոցիի», միգուցե ամպագոռգոռ կամ դեմագոգիկ արտահայտություններից առաջ մտածի. Ալեն Սիմոնյան
25/03/2020 14:21
Եթե Էդմոն Մարուքյանը քաղաքացիների կողմից արժանացել է «ձեռառնոցիի», միգուցե ամպագոռգոռ կամ դեմագոգիկ արտահայտություններից առաջ մտածի, որ նման արտահայտությունները կարող են նման արձագանք ունենալ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
Անդրադառնալով իշխանության գործողությունների հասցեին ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի գնահատականներին՝ Սիմոնյանը նկատեց.
«Դե, երբ մարդկանց առանձնացնում էինք Ծաղկաձորում, ասում էր՝ ոնց կարելի ա նման բան անել: Կողքից խորհուրդներ տալը շատ հեշտ է: ինձ հետաքրքրիր չէ՝ ինչ է խոսում իմ ընդդիմախոսը: Միշտ կողքից ամեն մեկը կարող է ինչ-որ բան ասել: Մենք, որևէ մեկի կաշին քերթելով, բյուջե չենք լցնում, ինչպես Գագիկ Ծառուկյանն է ասում, ուղղակի մարդիկ դուրս են գալիս ստվերից: Նա, ով հարկեր վճարելը համարում է կաշի քերթել,  լավ չի պատկերացնում հարկեր վճարելու պարտականությունը», -  ասաց ԱԺ փոխնախագահը:

Если Эдмон Марукян удостоился «издевательств» со стороны граждан, то, видимо, ему стоит подумать перед громогласными или демагогическими заявлениями – Ален Симонян
25/03/2020 15:52
Если Эдмон Марукян удостоился «издевательств» со стороны граждан, то, видимо, перед тем, как делать громогласные или демагогические заявления, ему стоит подумать, что они могут вызвать такую реакцию, заявил сегодня журналистам вице-спикер парламента Ален Симонян.
Касаясь озвученных лидером партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном оценок о действиях властей Армении, Ален Симонян сказал:
«Ну, когда мы изолировали людей в Цахкадзоре, Царукян говорил, как можно делать подобное. Со стороны очень легко давать советы. Мне неинтересно, что говорит мой оппонент. Мы не заполняем бюджет, сдирая шкуру с кого-то, как говорит Гагик Царукян, люди просто выходят из тени. Тот, кто считает уплату налогов – сдиранием шкуры, плохо представляет себе обязанность по уплате налогов», - сказал вице-спикер парламента.