Որոշ ոլորտներ արդեն իսկ ունեն շրջանառության կտրուկ անկում. Բաբկեն Թունյան
Կան որոշ ոլորտներ, որոնք արդեն իսկ ունեն շրջանառության կտրուկ անկում: Ամենառաջինը պետք է նշել զբոսաշրջային, հանրային սննդի, հյուրանոցային գործի, տրանսպորտի ոլորտները, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը:
«Սուպերմարկետներում մանրածախ առևտուրը մի պահ կտրուկ աճեց, քանի որ մարդիկ փորձում էին պաշար կուտակել, բայց հիմա նվազման միտում կա: Մի կողմից չվերթներ են հետաձգվել, մյուս կողմից ռեստորանները չեն աշխատում: Կարծում եմ՝ մարտ ամսվա տվյալներն ամփոփելիս այս ամենը կերևա», - ասաց պատգամավորը:
Բաբկեն Թունյանի խոսքով՝ պետությունը նման իրավիճակում ձեռքերը ծալած չի նստում, մշակում է տարբեր միջոցառումներ:

В некоторых сферах уже зафиксирован резкий спад оборота – Бабкен Тунян
В некоторых сферах уже зафиксирован резкий спад оборота. В первую очередь нужно отметить сферу туризма, общественного питания, гостиничного дела, транспорта, заявил сегодня на брифинге председатель постоянной парламентской комиссии по экономическим вопросам Бабкен Тунян.
«В супермаркетах в какой-то момент возросла оптовая торговля, поскольку люди пытались закупить какой-то запас продуктов, но сейчас отмечается спад. С одной стороны отложены полеты, с другой стороны, не работают рестораны. Думаю, что при обобщении данных за март картина будет ясна», - сказал депутат.
По словам Бабкена Туняна, государство в этой ситуации не сидит, сложа руки, разрабатывает различные мероприятия.
«Государство оказывает поддержку пострадавшим сферам самыми различными способами», - сказал депутат.