ԱՄՆ-ն կորոնավիրուսով վարակի թվով աշխարհում առաջինն է (РИА Новости)
Միացյալ Նահանգներն աշխարհում առաջին տեղն է գրավել COVID-19-ի հաստատված դեպքերով՝ մեկ օրում առաջ անցնելով Իտալիայից և Չինաստանից, հաղորդել է РИА Новости-ն:
Ըստ Ջոնս Հոփկինսի համալսարանի տվյալների՝ երկիրը 85,4 հազարից ավելի վարակի դեպք ունի՝ Չինաստանի 81,3 հազարի համեմատ:
Միևնույն ժամանակ, ԱՄՆ-ում ավելի քիչ զոհեր են գրանցվում՝ ընդհանուր 1288 դեպք, Չինաստանի՝ 3298-ի համեմատ, իսկ Իտալիայում այդ թիվը կազնում է 8215:
Այնուամենայնիվ, փորձագետները նշում են, որ այդ թվերը ուղղակիորեն հնարավոր չէ համեմատել, քանի որ հայտնի չէ, թե որ երկրում են ավելի լավ գրանցում հիվանդության դեպքերը:

США вышли на первое место в мире по заражению коронавирусом (РИА Новости)
США вышли на первое место в мире по подтвержденным случаям COVID-19, обогнав за один день Италию и КНР, сообщает РИА Новости.
По данным Университета Джонса Хопкинса, в стране уже больше 85,4 тысячи случаев заражения против 81,3 тысячи в Китае.
При этом в США меньше жертв по отношению к общему числу выявленных случаев - 1288 смертей против 3298 в Китае и 8215 в Италии.
Вместе с тем эксперты отмечают, что эти цифры нельзя сравнивать напрямую, поскольку неизвестно, в какой стране лучше регистрируются случаи заболевания.