ՄԻՊ աշխատակազմը մեկ օրում թեժ գծին ստացել է 200 հեռախոսազանգ
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը մարտի 27-ի՝ ժամը 16։30-ի դրությամբ թեժ գծին ստացել է շուրջ 200 հեռախոսազանգ, որոնք չեն ներառում գրավոր նամակներն ու խորհրդատվությունները։
«Թեժ գծի 116 և ‪096-116-100‬ հեռախոսահամարները կարող են միաժամանակ սպասարկել 3 զանգ:
Զանգահարելով նույն պահին 4-րդ անձը չի կարող կապվել աշխատակազմ միանգամից:
Նման պարագայում առաջարկում ենք քաղաքացիներին խնդիրը ներկայացնել [email protected] էլեկտրոնային հասցեին կամ Մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջին: ‪096-116-100‬ հեռախոսահամարը հնարավորություն է տալիս զանգահարել նաև WhatsApp և Viber համակարգերի միջոցով։ Հիշեցնենք, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանն արտակարգ դրության պայմաններում աշխատում է 24-ժամյա աշխատանքային ռեժիմով։ Այս օրերին Պաշտպանին ուղղվող դիմումների, բողոքների ու հարցումների թիվը զգալիորեն գերազանցում է սովորական պայմաններում դիմումների ու բողոքների քանակը և պահանջում են արագ արձագանք՝ չնայած այն հանգամանքին, որ ոչ բոլոր աշխատողներն են ֆիզիկապես ներկա աշխատավայրում», - ասված է ՄԻՊ գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունում:

Аппарат омбудсмена Армении за день получил по «горячей линии» 200 звонков
По состоянию на 16:30 27 марта, на «Горячую линию» аппарата омбудсмена Армении поступило около 200 телефонных звонков, не считая письменных заявлений и консультаций.
«Номера горячей линии 116 и  096-116-100  могут одновременно обсуживать 3 звонка.
Позвонив в одно и то же время, 4 человека не могут сразу связаться с аппаратом.
В подобных обстоятельствах предлагаем гражданам сообщать о проблемах по электронному адресу [email protected] или официальной странице Защитника прав человека Армении в Facebook. Контактный номер  096-116-100  дает возможность установить связь по системам WhatsApp и Viber.
Напомним, что омбудсмен Армении в условиях чрезвычайного положения работает в 24-часовом режиме. Адресуемые в эти дни заявления, жалобы и запросы значительно превышают количество заявлений и жалоб в обычных условиях и требуют оперативного реагирования, несмотря на то обстоятельство, что не все сотрудники офиса физически присутствуют на рабочем месте», - говорится в распространенном офисом омбудсмена сообщении.