Ինքնամեկուսացման պայմանները խախտելու համար վարչական պատասխանատվության է ենթարկվել 1889 քաղաքացի․ Մհրյան
28/03/2020 14:47
Մինչև մարտի 28-ը ՀՀ-ում ինքնամեկուսացման պայմանները խախտած քաղաքացիներից 1889-ը ենթարկվել է վարչական պատասխանատվության, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց  Ոստիկանության պետի տեղակալ Հայկ Մհրյանը։
«Ավոտմեքենաներում սահմանված քանակից անձանց ավելի տեղփոխելու պարագայում 1843 դեպքով ուղևորները իջեցվել են տրանսպորտային միջոցներից։ 48 դեպքով ընդհանուր օգտագործման տրանսպորտային միջոցների վարորդները ենթարկվել են վարչական տույժերի՝ ավելի ուղևոր տեղափոխելու համար», - ասաց նա։
Հարցին, թե կան ահազանգեր, որ առանձին բնակավայրերում ոստիկաններ չեն շրջում, Մհրյանն ասաց, որ ոստիկանության թվաքանակն անսահմափակ չէ, և հերթապահություն է իրականցնու հաջորդաբար նշված երթուղիներով։

1,889 citizens subjected to administrative responsibility for violating self-isolation conditions: deputy police chief
28/03/2020 14:54
1,889 citizens subjected to administrative responsibility for violating self-isolation conditions until March 28, deputy chief of Armenia’s Police Hayk Mhryan told the reporters today.
“In 1,843 cases citizens were requested to go out of the cars for transporting more people than envisaged. In 48 cases the drivers of public transport were fined for transporting more passengers than expected,” he said.