Օրենբուրգում մահացել է կորոնավիրուսով պացիենտը  (Интерфакс)
Օրենբուրգում մահացել է կորոնավիրուսով պացիենտը, շաբաթ «Интерфакс»-ին հայտնել է տարածաշրջանային կառավարության մամուլի ծառայությունից:
«Մահացել է 57-ամյա մի տղամարդ, որը դարձել է արտասահմանյան ուղևորության ժամանակ կորոնավիրուսով վարակված առաջին պացիենտը: Նա ուղեկցող հիվանդություններ ուներ», - ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Նախկինում հաղորդվել էր Մոսկվայում կորոնավիրուսով վարակված 4 հիվանդ է մահացել: Պաշտոնական տվյալով՝ Ռուսաստանում, ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուս է ախտորոշվել 1036 մարդ: Վարակման դեպքերի մեծ մասը՝ 703 դեպք, հայտնաբերվել է Մոսկվայում:

В Оренбурге скончался пациент с коронавирусом (Интерфакс)
В Оренбурге умер пациент с коронавирусом, сообщили агентству "Интерфакс" в пресс-службе правительства региона в субботу.
"Умер первый пациент, заразившийся коронавирусом в зарубежной поездке - 57 летний мужчина. У него были сопутствующие заболевания. Мы выражаем соболезнования всем родным и близким", - сказал собеседник агентства.
Ранее сообщалось о смерти четырех пациентов с коронавирусом в Москве. По официальным данным, всего в России коронавирус был диагностирован у 1036 человек. Большинство случаев заражения - 703 - выявлены в Москве.